Захисники України ламають плани російських окупантів. Вони зупинили наступ загарбників на кількох напрямках.

Тому Путін може змінити терміни або напрямки запланованого наступу. Таку думку висловив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі каналу “FREEДОМ”.

Він зазначає, що країна-агресорка зараз “повернулася до використання своєї традиційної армії”, тобто воює за рахунок величезної маси військ з низьким технічним забезпеченням. Ці люди пройшли певну підготовку, проте не можна говорити, що вони здатні діяти на полі бою серйозно і вмотивовано, наголошує Грабський.

За словами експерта, окупантам для активних бойових дій не вистачає навчених людей і техніки. Тому загарбники можуть переносити терміни великого наступу, який хоче провести Путін.

“Відчайдушні бої, які ведуть наші війська на Бахмутському напрямку, в районі Авдіївки, Мар’їнки, Вугледара, біля Кремінної, ламають плани російських окупантів. Їм для підтримки такого високого темпу наступу потрібен основний ресурс – люди, і ще раз люди. З технікою у них не все так добре, як їм би хотілося. Тому зараз терміни наступу можуть переноситися, міняти напрямок руху”, – зазначає експерт.

Вороги намагалися спробувати просуватися у Запорізькій області, починали атаку в районі Вугледару, проте такі спроби провалилися. Зараз противник тупцяє на місці.

Відчайдушні і безуспішні спроби окупантів просунутися на різних напрямках дають можливість припустити, що, незважаючи на велику кількість ресурсів, противник під час запланованого наступу не зможе добитися перемоги оперативного чи тим більше стратегічного рівня. Такий наступ мав би сенс, якби в армії РФ було достатньо сил, щоб атакувати з кількох напрямків. Проте загарбники зараз можуть наступали ледве з одного напрямку, каже Грабський.

Росія перекинула до Білорусі нові підрозділи для військових навчань. При цьому речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко зазначає, що ситуація на кордоні з Білоруссю контрольована.

“Звичайно, цей напрямок досить напружений через те, що Білорусь не припиняє підтримувати Росію у війні, яку вона розв’язала проти нашої країни, і надає і свою територію і свій повітряний простір. Там постійно відбуваються навчання між підрозділами Російської Федерації та Білорусі. Раніше ми фіксували дещо більшу їх кількість. Але ті підрозділи, які вже пройшли навчання, були переведені назад на територію Росії для того, щоб надалі перекинути на напрями, де ведуться бойові дії, а на територію Білорусі зайшли нові підрозділи для проведення цих навчань та, власне, підготовки”, — прокоментував речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

Упродовж останніх місяців військові експерти неодноразово заявляли, що РФ готується до повторного наступу найближчим часом. А світові лідери впевнені, що наступні тижні можуть стати вирішальними у протистоянні із російським агресором.

“Ми бачимо, що вони готуються до нового наступу, що вони мобілізують більше солдатів, понад 200 тис. осіб, а можливо, навіть більше, що вони активно нарощують озброєння та боєприпаси”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу в Інституті перспективних досліджень CHEY у Сеулі (Республіка Корея).

Для стримування агресора Україні вкрай потрібне важке озброєння. Про це неодноразово заявляв президент Володимир Зеленський. Країни Європи та США вже виділили новий пакет військової допомоги за результатами переговорів у форматі “Рамштайн”. Україні передадуть американські танки M1 Abrams (“Абрамс”), танки Leopard 2 (“Леопард 2”) та інше озброєння.