Політична партія Сергія Притули може подолати необхідний відсотковий бар’єр та потрапити до Верховної Ради. Йому потрібно лише вибудувати стратегію для політсили та обрати того, хто потрапить до її складу.

Про це розповіли експерти в коментарі “Парламент.UA”.

Йому треба в команду не лише таких людей, як він, тобто яких усі знають. Потрібні такі люди, які могли б мати довіру [у суспільства] – це найголовніше. Бо тільки тоді, коли буде довіра, люди підуть і проголосують. Але безумовно потенційно він може створити політичну партію, яка подолає цей відсотковий бар’єр, – сказав політтехнолог та директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Політолог Олексій Гарань вважає, що Сергію Притулі потрібно інші обличчя, які будуть представлені в партії, адже Україні не потрібні електоральні проєкти, орієнтовані на одне обличчя.

Мені здається, що просто як “партія Притули” це не працюватиме. Треба мати ширше коло однодумців, і щоб вони теж були відомі по країні, – зазначив Олексій Гарань.

Він додав, що поки незрозуміло якою саме політик бачить свою майбутню партію. Також він приблизно розуміє, що Притула розраховує на електоральну нішу середнього класу, яка є у “Голосу”, проте, за його словами, цього буде замало.

Варто зазначити, згідно з результатами досліджень соціологічної групи “Рейтинг” за умовну партію Сергія Притули готові проголосувати 3,2% виборців. Сам Притула викликає довіру серед киян, проте експерт впевнений, що рейтинг політика по Україні буде значно меншим, ніж по Києву.

Про це розповів професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” Олексій Гарань у коментарі “Парламент.UA”.

Ми знаємо, що рейтинги партії “Голос” в цілому є не дуже втішними. Сам Притула на виборах міського голови Києва показав достатньо хороший результат. Його рейтинг тоді перевищував навіть рейтинг “Голосу” на місцевих виборах. Але варто розуміти, що показник по Києву не є показником по країні – там він буде значно меншим, – сказав експерт.

Він уточнив, що за результатами досліджень політсила Сергія Притули поки що не проходить до Верховної Ради, оскільки за неї готові були проголосувати лише 3,2% виборців серед 2500 опитаних.

Нагадаємо, 7 червня 2021 року Притула оголосив про вихід з партії “Голос”, але запевнив, що залишиться у політиці.  За словами депутатки Ольги Стефанишиної, причиною його виходу став конфлікт із головою партії Кірою Рудик, яка почала поводитися як тиран і зіпсувала зі всіма стосунки, в тому числі й шоуменом.

Про своє рішення Притула написав тоді у Фейсбуці. Шоумен попередив, що з політики не йде, а лише залишає партію.

Станом на сьогодні, 7 червня 2021 року, я оголошую про свій вихід з партії “Голос”. Наголошую на тому, що я не йду з політики. Я йду з партії, яка, не в останню чергу завдяки діям нового керівництва, віддалилась від наших початкових засад настільки далеко, що можна констатувати точку неповернення, – написав він.

Притула каже, що до останнього вірив у можливість цивілізованого діалогу та реанімації партії, за яку на парламентських виборах віддали свої голоси понад 850 000 українців.

Але діалогу не вийшло і тепер мною керує лише одне бажання: відвести негатив від тих команд “Голосу” у регіонах, які 2 роки щиро та віддано працювали для людей, а зараз стали заручниками ситуації, коли партійні “верхи” не чують “низів”, і ця глухота призводить до критики усіх без винятку членів команд “Голосу” по всій Україні. Обласні та міські осередки не повинні відповідати перед суспільством за вчинки партійного керівництва. І, на мою думку, єдино правильним рішенням є максимально дистанціюватись від цього керівництва, – написав він.