Верховна рада може втретє голосувати за призначення Юрія Вітренка міністром енергетики вже наступного тижня. Якщо депутати знову не підтримають його кандидатуру, то Вітренку запропонують нову посаду.

Про це пише видання LB.ua з посиланням на свої джерела.

За інформацією ЗМІ, учора в Офісі президента Володимир Зеленський обговорював «запасний» варіант з главою ОП Андрієм Єрмаком.

Вітренку можуть запропонувати посаду члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) з перспективою очолити комісію.

На сьогоднішній день у складі НКРЕКП є вакансія і вже проведено конкурс для її заповнення. У жовтні 2020 року конкурсна комісія рекомендувала Кабміну на посаду члена комісії ексглаву НЕК «Укренерго» Костянтина Ущаповського і ексчлена НКРЕКП Руслана Машляковського. Уряд мав обрати з цих двох кандидатів.

Однак призначення не відбулося через неправильне складання документів для ухвалення рішення.

Зазначається, що чинний глава НКРЕКП Валерій Тарасюк був обраний головою комісії в листопаді 2019 року і термін його повноважень на цій посаді закінчується в листопаді 2021 року. Але голова комісії може бути звільнений з посади рішенням більшості членів НКРЕКП.

Зазначимо, що після провалу Юрія Вітренка в Раді цього тижня вже пішли чутки, що за його кандидатуру будуть знову голосувати.

Про це пишуть анонімні телеграм канали.

“Уже з’явилася інформація, що Рада буде голосувати в черговий раз за Вітренка на посаду Першого віце-Прем’єр-міністра. В ОП домовилися за підтримку з партією Голос, яка повинна дати нардепів”, – йдеться в повідомленні каналу.

“Голосування за Вітренка на першого віце-прем’єра і міністра енергетики відбудеться в третій раз. Можливо, вже на найближчому сесійному тижні.

Їжачки плакали, кололися, але продовжували жерти цей кактус “, – іронізує” Темний лицар”.

“Підтверджую інсайд колег про плани винести кандидатуру Вітренка в зал Ради втретє.

Ініціатори цього рішення вважають, що мобілізували фракцію СН останніми діями, і в цей раз зможуть домогтися результату “, – повідомляє нардеп Дубінський.

Відзначимо, що поки офіційного підтвердження цієї інформації немає, але як відомо диму без вогню не буває.

Нагадаємо, Верховна Рада вже вдруге дала відкоша колишньому топ-менеджеру “Нафтогазу” Юрію Вітренку, проваливши його призначення на посаду першого віце-прем’єра – міністра енергетики.

У перший раз це сталося в грудні 2020 року, коли за призначення Вітренка проголосувало лише 186 депутатів.

У четвер, 28 січня, за його кандидатуру в міністерське крісло знову не вистачило голосів, хоча прихильників кілька додалося – 204 “за”. При цьому не підтримала призначення група депутатів, які орієнтуються на Ігоря Коломойського і на Ріната Ахметова.

Через місяць з гаком після першого провалу з призначенням Юрія Вітренка на посаду віце-прем’єра – міністра енергетики почали курсувати чутки про те, що голоси на його підтримку вже знайдені. Зростання числа його прихильників показували і сигнальні голосування, які проводилися в чаті фракції “Слуги народу”. В принципі, такий потенціал в Раді теоретично був спочатку. Наприклад, в перший раз показово не голосувала група депутатів з фракцій, близьких до друга президента, впливового на митниці бізнесменові Іллі Павлюка.

Цього разу вони натиснули кнопки “за”. З чуток за це їм було обіцяно пост керівника аграрного комітету, з якого зараз планують зняти Миколу Сольского.

За підсумком проголосувала група “Довіра” в повному складі і лише 177 депутатів від “Слуги народу”. Не голосували за це призначення групи Коломойського, Авакова і частина депутатів, які орієнтуються на спікера Ради Дмитра Разумкова. Також активно топили цю кандидатуру депутати з інших фракцій, які пов’язані з Ахметовим.

Втім, для багатьох депутатів спочатку це була токсична кандидатура. Особливо після історії з премією Вітренка в розмірі 4 млн доларів за перемогу “Нафтогазу” в Стокгольмському арбітражі. Вітренко отримав цю премію як раз перед внесенням його кандидатури перший раз і пізніше сказав, що не збирається від цих грошей відмовлятися.

Публічно свою позицію не голосувати саме через цю премію висловив спікер Дмитро Разумков. Він прямо говорив журналістам, що Вітренко міг би відмовитися від цієї премії, якщо хоче працювати на державу.

“Не можна сьогодні було взяти гроші з бюджету, а потім піти працювати і розповідати, як ти засмучений через бабусю, яка живе в селі”, – пояснював Разумков.

Цікаво, що 4 млн доларів, які отримає особисто Вітренко, – це ще не всі витрати бюджету. Депутат Ірина Верещук (фракція “Слуга народу”), яка також утрималася при голосуванні по тій же причині, розповідає “Страні”, що загальна сума гонорару всій юридичній команді, найнятої Україною в особі НАК “Нафтогазу” за супровід справи проти “Газпрому”, склала 1,2 млрд грн.

Після провалу голосування Вітренко склав документи в шкіряний портфель і, йдучи з сесійної зали, помахав рукою депутатам. У будь-якому випадку зі своєю премією він залишається у виграші.

Правда, багато в монобільшості вважають, що кандидатура Вітренка буде виноситися ще і ще, поки нарешті не буде підтримана депутатами.