Україна опинилася у новій реальності щодо перспективи вступу до Європейського союзу, але там досі лишаються скептики щодо цього процесу.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у ефірі телеканалу 1+1.

Очільник МЗС наголосив, що Євросоюз вже погодився на кроки, які досі виключав – зокрема, від керівництва Єврокомісії та Європейської ради пролунали заяви із визнанням європейської перспективи України та можливості надати Україні статус держави-кандидата. Зокрема, резолюцію схвалили 637 голосами “за”, тільки 13 євродепутатів виступили “проти”, 26 утрималися.

Резолюція засуджує війну Росії проти України, вимагає від РФ вивести всі свої війська з української території та вимагає від інституцій Євросоюзу працювати над наданням Україні статусу кандидата на членство у ЄС. Обговорюючи вторгнення Росії в Україну, євродепутати висловили непохитну підтримку України та її зусиль приєднатися до європейської спільноти.

“Ще декілька днів тому було неможливо у принципі уявити, що питання членства буде вирішене. Зараз ми перебуваємо у новій реальності. Однозначно Україна буде членом ЄС, але європейці зараз мають правильно побудувати процес”, – заявив Кулеба.

Дмитро Кулеба, утім, визнав, що одностайності у ЄС з цього приводу немає.

“Не скажу, що усі в захваті від цієї ідеї, адже були багаторічні скептики, але ми тиснемо по всіх фронтах, знаємо, з ким працювати, щоби максимально пришвидшити цей процес”, – заявив він.

Як повідомлялося, після початку російського вторгнення низка держав-членів ЄС заявили про потребу розробки нової процедури для пришвидшення вступу України. Важливо також, що Угорщина підтримала цю ідею. У свою чергу, президент Володимир Зеленський у своєму виступі в Європарламенті у вівторок закликав Європейський Союз надати Україні всю необхідну підтримку і перспективу членства.

Перед виступом Зеленського президентка Європарламенту Роберта Метсола сказала, що Європарламент визнає європейську перспективу України та працюватиме над тим, щоб Україна отримала статус кандидата на членство.