В Офісі президента повідомляють, що Росія змінила тактику у війні. Найімовірніше це сталося для того, щоб схили Україну до переговорів.

Росія атакує ракетами мирні міста, намагаючись залякати людей і схилити українську владу до переговорів чи територіальних поступок, вважає радник голови ОП Михайло Подоляк.

Про це він розповів у   інтерв’ю “Україна 24”

«Росія змінила тактику. Вона зараз атакує потужнішими крилатими ракетами наші міста. Чому? Бо з військової точки зору вони, як з’ясувалося, воювати не надто якісно вміють», – заявив Подоляк.

Також він зазначив, що Росіяни перейшли до концепції війни, де хочуть збудувати масштабні панічні настрої в Україні, залякати людей і змусити їх тиснути на уряд, щоб ми пішли на деякі поступки Росії.

«Тобто яка зараз тактика? З одного боку, вони абсолютно не враховують, як на це реагує світ на ці нелюдські атаки крилатими ракетами житлових кварталів. Вони змушують наших людей тиснути на уряд, щоб ті сказали “підемо на якісь територіальні поступки”, – додав радник голови Офісу президента.

З іншого боку, росіяни вкладають гроші у своє проросійське лобі на політичних ринках інших країн для того, щоб вони теж говорили, “давайте якось війну закінчувати»

Подоляк запевняє, що нова тактика Росії – змусити Україну сісти за стіл переговорів – не працюватиме.

Він також повідомив, що через ці атаки Україні потрібна не лише протиповітряна оборона, а й система протиракетної оборони, і це “ключове, щоб зламати нову концепцію війни Росії”.

Це нова тактика Росії – бити по житлових кварталах і тиснути на західні політичні еліти, щоб примусити Україну сісти за стіл переговорів. Усе це не працюватиме.

«Що стосується видів зброї. Нам, по-перше, дійсно потрібна протиповітряна оборона. Нам необхідна не лише ППО, але й системи протиракетної конкретної оборони. І їх нам передадуть, бо це ключове, щоб зламати нову концепцію війни Росії», – розповів  Подоляк, пояснюючи, чому так важливі поставки західної зброї.

Варто зазначити, що Росія постійно придумує собі якісь концепції:

  • 72 години, захоплюємо урядовий квартал у Києві, так ламаємо Україну. Це не відбулося;
  • заходимо в Київську область, знущаємось з людей, масове насильство, вбивства, щоб були панічні настрої. Це не спрацювало;
  • відтискаємо Україну від акваторії Азовського та Чорного моря, захопивши схід та південь України;
  • війна на Сході України, яка з точки зору військової стратегії йде на знищення міст, як Маріуполь та Сєвєродонецьк;
  • крилаті ракети по житлових кварталах – і з Білорусі, і з акваторій Чорного та Каспійського моря.

Росія постійно використовує проти України різні формати війни. Вони воюють не за територію, а щоб знищити конкретну державу. І на переформатування безпеки у Європі.

Якщо Росія дотисне Україну, то Європи, як єдиної конгломерації держав, які можуть себе захищати, не існуватиме. Це ціль Росії.

Росія демонстративно плює на правила

«Вони демонстративно це роблять, аби показати: “Нам ваші правила непотрібні. Ми дотиснемо Україну, ми дотиснемо Європу (вони так вважають). Ми отримаємо те, що хочемо, і нам плювати на усі ці умовності, заради яких ви вибудували людську цивілізацію”, – підсумував радник голови ОП Михайло Подоляк.

Вони практично відкрито кажуть світові: “А що ви нам зробите? Ми можемо вбити певну кількість людей, просто так, назвемо це “спеціальна операція”. Почнемо бомбити цивільні міста”.

Вони демонстративно кажуть, що самі встановлюватимуть правила – або ви стаєте перед нами на коліна, або вони вбиватимуть вас. Це відкрита демонстрація зухвалої поведінки на глобальному ринку. Це робить Росія.

Зараз ми маємо зрозуміти тактику Росії. Вона полягає в тому, аби нажахати світ настільки, щоб він відвернувся від війни в Україні й сказав – “віддавайте все, що вони хочуть, головне, аби цей жах не продовжувався, щоб ми його не бачили кожен день на шпальтах своїх газет, чи у своєму телеефірі”.

Михайло Подоляк не розуміє, чому на Заході досі є впливові політики, які все ще вважають, що з Росією можна розмовляти. Це нонсенс. І тут маю на думці не російське лобі, а певний перелік впливових політиків, які до нього не входять.

«Країна “закусила удила”, як кажуть в Росії, тому вона продовжуватиме йти шляхом ескалації. Водночас це означає, що буде усе більше й більше прямих злочинів, які мають нажахати світ», – зазначив Подоляк.

Саме тому будуть крилаті ракети. Утім, вони битимуть не по українській армії (бо росіяни дуже бояться Збройних Сил України), а по житлових кварталах. Ми маємо це розуміти.