Сполучені Штати стурбовані погрозами з боку Ірану на адресу Саудівської Аравії та без вагань дадуть відповідь у разі необхідності, це заявив офіційний представник Білого дому.

«Ми стурбовані картиною загрози, і ми залишаємося в постійному контакті по військових і розвідувальних каналах з Саудівською Аравією. Ми будемо без вагань діяти на захист наших інтересів і партнерів в регіоні», – сказав представник Ради національної безпеки.

Як зазначається, його заява послідувала після того, як видання Wall Street Journal повідомило, що Саудівська Аравія поділилася розвідданими з США, попереджаючи про неминучу атаку з боку Ірану на об’єкти в королівстві. Зокрема зазначалося, що Іран готовий здійснити напади, намагаючись відвернути увагу від внутрішніх протестів.

Водночас представники уряду Саудівської Аравії не відповіли на запит агентства про коментар з даного приводу.

Як повідомлялося, офіційні особи США у серпні заявляли, що Іран надав російській федерації партію дронів-камікадзе. Такими безпілотниками росія регулярно тероризує українські міста.

Українська влада закликає світову спільноту надати нашій країні більше систем протиповітряної оборони для захисту від іранських дронів.

Водночас Канада готова застосувати усі наявні дипломатичні засоби для покарання іранського режиму за надання росії зброї та тренування окупаційних військ в Україні, про це заявили у МЗС Канади.

“Канаді відомо про активну підтримку Іраном масових російських злочинів в Україні, шляхом продажу зброї та відрядження військових для навчання й допомоги російським силам у використанні іранської зброї. Канада рішуче засуджує таку поведінку та застосує усі доступні дипломатичні засоби, аби зреагувати на ці жорстокі та неприйнятні дії іранського режиму”, – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС наголосили, що Канада “не споглядатиме мовчки на цю агресію”.

Магістр державного управління, політолог, соціолог Володимир Воля звертає виданню Коментарі увагу, що повідомлення про напад Ірану на Саудівську Аравію, що нібито готується, з’явилося в американському виданні Wall Street Journal. Причому воно написало, що це саудівські дипломати сповістили США про подібні наміри Тегерана. Нібито, щоб переключити увагу з внутрішніх протестів в Ірані на зовнішнього ворога. І цим задавити слабкий протест.

“Це повідомлення має передісторію, – зазначає експерт. – Президент США Джо Байден просив Саудівську Аравію під час голосування ОПЕК не робити кроків щодо зменшення видобутку нафти, щоб не допустити зростання цін на неї та нафтопродукти. Однак Саудівська Аравія підтримала пропозицію РФ щодо обмеження видобутку нафти. Ціни пішли вгору. Що для Байдена та демократів перед проміжними виборами до Конгресу – точно недоречно. У відповідь на такі недружні дії в американському політикумі, особливо серед демократів, прозвучали пропозицію скоротити військову допомогу Саудівсьій Аравії, а також контингенти, які знаходяться в арабських державах Перської затоки, захищаючи нафтопромисли королівства та союзників”.

Володимир Воля не виключає, що розповідаючи про готовність Ірану напасти на неї, Саудівська Аравія намагається змінити настрої в американському політикумі. За рахунок образу спільного ворога – Ірану – нівелювати негатив щодо себе.

“Я не знаю, чи готується Іран до нападу на Саудівську Аравію чи якусь іншу державу. Але проти такого варіанту те, що Тегеран має ядерну програму, яка поки що не завершилася створенням ядерної зброї. І, якщо він спробує здійснити будь-який напад на будь-яку державу (Саудівська Аравія, Ірак, хтось ще), то дасть привід, щоб у двосторонній конфлікт втрутилися інші гравці зі своїми військовими силами та ресурсами. Яких буде достатньо для завдання удару по іранській ядерній інфраструктурі, – пояснює експерт. – Набагато важливіше для Тегерана відновити ядерну угоду, ніж ризикувати”.