Лідери країн-членів Європейського Союзу обговорять 17 лютого останні події навколо України й Росії, про це у Twitter повідомив речник президента Європейської ради Шарля Мішеля Баренд Лейтс.

Перед завтрашнім самітом Європейський Союз-Африканський Союз буде неформальна зустріч членів Європейської ради щодо останніх подій, пов’язаних із Росією та Україною, – написав він.

За словами Лейтса, зустріч лідерів країн-членів ЄС розпочнеться о 13.30 за київським часом і триватиме одну годину.

Як повідомлялося, поточна криза з безпеки, спровокована концентрацією російських військ вздовж кордонів України, зустрічає тверду та скоординовану відповідь з боку Європейського Союзу та його ключових партнерів, включаючи США, Велику Британію, Канаду та НАТО. ЄС докладає активні зусилля для пошуку мирного вирішення цієї кризи в рамках ОБСЄ та на інших міжнародних майданчиках.

Сьогодні у Страсбурзі під час пленарного засідання Європейського парламенту відбулися тематичні слухання щодо відносин між ЄС і Росією в контексті європейської безпеки та військових загроз проти України.

Росія погрожує Україні війною, і відповідь Євросоюзу на можливу нову агресію РФ буде швидкою і жорсткою. Про це  під час виступу на сесії Європарламенту заявила Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Ми постаємо перед найбільшим нарощуванням військ на європейській землі з найтемніших днів «холодної війни». Люди в Україні мужньо намагаються продовжувати своє (нормальне – ред.) життя. Але багато з них мають «надзвичайні валізи» просто перед дверима, з необхідним одягом та важливими документами, на випадок, якщо їм доведеться покинути домівки. Інші готують запаси продовольства, готуючись до найгіршого. Люди навіть обладнують укриття в підвалах. Це все – не історії з 40-х років минулого століття. Це Європа у 2022 році. І це відбувається внаслідок навмисної політики російського керівництва, – зауважила фон дер Ляєн.

Вона наголосила, що Україна є суверенною країною, яка робить свій вибір щодо власного майбутнього. Але Кремлю це не подобається, відтак, він погрожує війною.