Нещодавно українська розвідка повідомляла, що найгарячіші дії на фронті розпочнуться за кілька місяців. 

Водночас тоді для ЗСУ будуть 2 головні цілі.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Олег Жданов.

Як Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і передбачав, важкі бої на фронті припадуть на кінець лютого – березень, підкреслив експерт.

Жданов наголошує, що в найближчі місяці основна мета Збройних Сил України – остаточно завершити оборонну операцію. До сьогодні Росія “нав’язує” нашим військовим ведення оборонної операції, яку ті змушені продовжувати.

Головне завдання для України зараз – витримати цей удар, якщо Росія зможе сформувати наступальне угрупування і спробує відновити наступ на інших напрямках. За винятком Луганського напрямку, ми намагаємося трохи тиснути на російські війська, – додав Жданов.

Коли ЗСУ впораються із оборонним завданням, зауважив військовий експерт, то наступним етапом будуть контрнаступальні дії.

Я не бачу сьогодні такої швидкої та різкої готовності Росії сформувати ударне угрупування. Вони все, що везуть до України, в основному кидають на поповнення втрат, як в техніці, так і в особовому складі, — додав експерт.

Окрім того, він також зауважив, що 100-тисячний, чи навіть 200-тисячний резерв, про який говорять росіяни, вони ще не сформували в ударне угруповання, хоча теоретично він десь є на території Росії.

До цього додамо, американське видання New York Times повідомляє, що нещодавні заяви і дії США та європейських країн щодо постачання “Патріотів” і танків, свідчать про те, що Захід уже почав готувати Україну до відбиття можливого нового наступу Росії взимку чи навесні і майбутніх контратак ЗСУ. 

“Україна має намір продовжити свій власний військовий наступ або взимку, або після “брудної” пори навесні. Росія також заявляє про весняний наступ, сказав високопоставлений представник західної розвідки, і Україна “не хоче, щоб вони перевели подих” між нинішньою порою і початком нового посиленого раунду бойових дій”.

Видання також нагадало, як за останні кілька тижнів один за одним падали бар’єри у наданні Україні озброєння: спершу США погодилися передати системи протиповітряної оборони “Патріот”, тоді Німеччина пообіцяла надати ракетну батарею “Патріотів”, а Франція, Німеччина і США вперше пообіцяли відправити бойові броньовані машини на поля бою в Україні.

NYT заявляє, що тепер виглядає ймовірним і те, що Україна отримає від партнерів сучасні танки, “особливо після того, як українські військові досягли несподіваних успіхів і вистояли проти виснажливих штурмів росіян”.

Зокрема, експерти згадують тривалі бої за Бахмут і прилеглу територію, які росіяни намагаються захопити місяцями, несучи великі втрати, але не досягаючи значних успіхів. А також нещодавні особливо жорстокі бої в сусідньому місті Соледарі.

На думку видання, готовність західних політиків надавати допомогу пов’язана з тим, що для підготовки України до можливого нового наступу росіян у річницю війни або навесні залишається не так багато часу.

NYT підкреслює, що Захід добре це розуміє.

Україна неодноразово заявляла, що бронетехніка відіграватиме ключову роль у боях за контроль над містами і селищами у східних областях, що межують з Росією, за які точаться запеклі бої. А головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявляв, що для того, щоб змінити ситуацію на фронті, Україні потрібно близько 300 західних танків і близько 600 західних бойових броньованих машин.

“З початку війни майже рік тому Захід чинив опір наданню Україні найпотужнішого озброєння, побоюючись, що це призведе до прямого конфлікту НАТО з Росією. Але, бачачи рішучість України чинити опір, малу перспективу мирних переговорів у найближчому майбутньому і патову ситуацію на полі бою, союзники по НАТО поступаються”, – підсумували в NYT.