Якби вибори президента України проходили найближчої неділі, то за голову "Батьківщини" Юлію Тимошенко проголосувало б 20,3% тих, хто визначився з вибором і планує прийти на дільниці.

Такі результати соціологічного дослідження презентували країнський інститут соціальних досліджень імені Яременка та центр "Соціальний моніторинг". 

Рейтинг потенційних кандидатів у президенти має такий вигляд: лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко – 20,3%; голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко – 14,8%; один із керівників партії "Опозиційний блок" Юрій Бойко – 12,3%; лідер Радикальної партії Олег Ляшко – 10,2%; чинний президент України Петро Порошенко – 8,3%; лідер партії "За життя" Вадим Рабінович – 8%. 

На прес-конференції голова правління інституту Ольга Балакірєва зазначила, що всі вони, крім Ляшка, отримують чітко виражену підтримку в окремих регіонах України: електорат Тимошенко і Гриценка живе переважно на заході, півночі та в центрі України, Бойка найбільше підтримують мешканці сходу і півдня. 

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

"Тобто вони певним способом розколюють на сьогодні українське суспільство, – вважає Балакірєва. – Якщо ми подивимося на Олега Ляшка, то тут спостерігається цікавий феномен. Це той політик, який, посідаючи третє місце, певним способом об'єднує регіони. У нього немає провалів у окремих регіонах. На сході у нього досить високий рейтинг, на півночі – другий, у центрі та на півдні – третій. Тобто у нього стабільний показник по різних регіонах, і це створює феномен Ляшка". 

У рейтингу партій також лідирує "Батьківщина":

ВО "Батьківщина" – 18,4%; 

Опозиційний блок – 14%; 

"Громадянська позиція" – 13%; 

Радикальна партія – 9,9%; 

Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 9,3%; 

"За життя" – 6,6%. 

Опитування проводили із 17-го до 27 липня 2018 року методом індивідуального інтерв'ю за місцем проживання респондента "віч-на-віч" на всій території країни, крім тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей і республіки Крим.

Вибіркова сукупність за віком (населення від 18 років і старші), статтю, типом населеного пункту і регіонами. Загалом опитано 2186 респондентів. Стандартні відхили не перевищують 2%.