Нові дорожні знаки: що чекати водіям?

Поширення електромобілів та збільшення кількості велосипедистів ставлять нові виклики в галузі регулювання, передає Корупція. Інфо

В цьому зв’язку Львів стане першим українським містом, де діятимуть експериментальні дорожні знаки для велосипедистів, електромобілів та батьків з дітьми. 

Популярне: Про це всі говорять: те, що зробила вдова Вороненкова на похороні навело жах на всіх присутніх

Днями таке рішення прийняли депутати на сесії Львівської міськради. Найближчим часом комісія з безпеки дорожнього руху має визначити місця для встановлення знаків.

Львівські депутати вважають, що такі інформаційні знаки, хоч і не передбачені ДСТУ, зроблять дороги безпечнішими. Розробили їх фахівці управління транспорту міської ради спільно з активістами ГО «Львів – безпечне місто», ініціативи «Місто, дружнє для дітей», представниками Tesla Club Ukraine та депутатами міськради.Як розповів спеціаліст управління транспорту Костянтин Баранюк дорожні знаки є суто інформаційними і не передбачають штрафів. Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що знаки встановлять як в якості експеримент у, а якщо вони доведуть свою ефективність, вирішуватимуть чи робити їх постійними.

Для прикладу: жовтий дорожній знак із зображенням дівчинки з льодяником встановлюватиметься в місцях, де діти часто переходять дорогу – біля шкіл чи на переходах.

Знак «Місце для паркування батьків з дітьми» встановлюватиметься на паркінгах біля лікарень, шкіл тощо. Знак працюватиме за аналогією парковки для людей з інвалідністю. Саме ж паркомісце для батьків з дітьми має бути ширшим за звичайне, щоб із автомобіля було зручно діставати візок.

Також затверджені знаки, що позначатимуть місця для зарядки електромобілів та місця для зупинки транспорту, який розвантажує привезені до магазинів і закладів харчування товари.

Крім того, на велодоріжках встановлять таблички, що позначатимуть напрям руху велотранспорту. Такі ж таблички розмістять під знаками «Виїзд велосипедистів».

Таблички «Для електромобілів» та «Крім електромобілів» встановлюватимуться під знаками і позначатимуть, що дія знаку поширюється лише на електромобілі або ж на весь транспорт, крім електромобілів.‡агрузка...