Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявляє, що Україна може отримати нову партію протитанкових ракетних комплексів "Джавелін". Крім того, Україна може отримати антиснайперські системи. Можливості купівлі у США катерів класу Island він не прокоментував.

Про можливість придбання нової партії "Джавелінів" Волкер сказав під час відеобрифінгу для європейських журналістів, організованого з Брюсселя.

Спецпредставник Держдепу США нагадав, що адміністрація президента Дональда Трампа скасувала заборону попередньої адміністрації Барака Обами щодо надання Україні допомоги в оборонній сфері, зокрема на продаж озброєння.

"Як відомо, частина цієї допомоги полягала у забезпеченні протитанкових систем з метою, якщо танки просунуться далі на територію України, Україна мала би кращі можливості для свого захисту", – зазначив він.

"Україна висловила зацікавленість в отриманні більшої кількості цих систем. Це можливо. Ми також повинні вивчити такі напрямки як протиповітряна оборона та берегова оборона", – підкреслив Волкер.

Спецпредставник США додав, що йдеться про продаж Україні будь-яких обґрунтованих та необхідних засобів самозахисту. Зокрема – антиснайперських систем, які також вже надавалися Україні.

Водночас Волкер не відповів щодо можливості надання Україні ще двох додаткових катерів класу Island. "Я маю перевірити, про що саме йдеться", – зауважив він.

"Більш широке розуміння полягає у тому, що Сполучені Штати і надалі налаштовані надавати допомогу Україні для її військових, в тому числі Військово-морських сил. І ми також відкриті для закордонних військових продажів для України, якщо український уряд добиватиметься цього", – додав Волкер і повідомив, що Україна висловила відповідний інтерес. 

Варто додати, що у п’яту річницю анексії Криму Росією  спецпредставник США з питань України Курт Волкер в черговий раз наголосити, що Сполучені Штати вважають захоплення Крим незаконним і не визнають його. Відтак, Вашингтон буде докладати зусиль, щоб допомогти Україні відновити територіальну цілісність. 

За п’ять років, які Росія контролює Крим, на півострові значно погіршилася ситуація із дотриманням громадянських права і свобод, зазначив Волкер. Він згадав про необґрунтовані арешти, депортації та політично вмотивовані ув’язнення. Коментуючи недавнє рішення ЄС, Канади і США запровадити новий пакет санкцій проти російських посадовців, на запитання, чи слід чекати нових обмежувальних заходів проти Росії, Волкер відповів ствердно.