У російському міністерстві оборони вкотре поширили безпідставні звинувачення щодо розробки в Україні американськими військовими таємної біологічної зброї, але цього разу їм допомагали фармацевтичні компанії Pfizer i Moderna.

Про це розповіла російська державна інформагенція “ТАСС” з коментарем начальника російських військ радіаційного, хімічного й біологічного захисту Ігоря Кірілова.

“У цю схему залучені великі фармацевтичні компанії, зокрема Pfizer, Moderna, Merck, а також компанія Gilead, яка афілійована з американським військовим відомством. У результаті західні компанії суттєво скорочують витрати на реалізацію дослідницьких програм і отримують конкурентні переваги. Спільно з американськими фармацевтичними компаніями і підрядниками з Пентаґона до військово-біологічної діяльності залучені українські державні структури, основними завданнями котрих є приховування незаконної діяльності, проведення польових і клінічних дослідів і надання необхідного біоматеріалу”, – заявив Кірілов.

За даними потужної російської розвідки, всі ці біологічні досліди фінансували приховано з фондів Демократичної партії США. Буцімто, ці компанії давали щедрі пожертвування політикам Демократичної партії, аби вони профінансували ці “масштабні злочинні” програми розробки біологічної зброї в Україні.

Також військові США в цих секретних біолабораторіх начебто вивчили резистентність населення до антибіотиків та рівень антитіл у людей з різних регіонів до різних захворювань.

Проте не лише американці, за словами Кірілова, мали змогу користуватися перевагими біологічних дослідів на території України. У фантазії штабних спеціалістів, яким дають бойові завдання з розробки фейків, Німеччина також здійснювала таємні біологічні досліди.

За версією російського відомства, епідеміологи з військового інституту мікробіології Бундесвера Федеральної Республіки Німеччина з 2016 по 2019 роки вивезли 3,5 тисячі пробірок із сивороткою крові громадян України з 25 областей. До речі, цього разу в російському мінобороні правильно зазначили, що Україна складається з 25 областей, включно з Донецькою та Луганською областями.