В газеті "Урядовий кур'єр" оприлюднено постанову Кабінету міністрів від 27 лютого, яким в Україні знижені норми споживання газу для населення без лічильників. 

Згідно з цим рішенням, за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання норма знижена до 3,28 кубометра на одну особу на місяць. 

За відсутності гарячого водопостачання та газового водонагрівача норматив становить 5,39 кубометра, а за наявності газового водонагрівача – 10,49 кубометра. 

У серпні 2017 року Кабмін знизив норми споживання газу для побутових споживачів, у яких немає лічильників.

Згідно з цим рішенням, при наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання норма була знижена з 4,4 до 3,3 кубометра на одну особу на місяць. За відсутності гарячого водопостачання та газового водонагрівача норматив був знижений з 7,1 до 5,4 кубометра, а при наявності газового водонагрівача – з 14 до 10,5 кубометра, однак дане рішення було скасовано судом. В результаті в дію вступила попередня постанова, згідно з якою норми були встановлені на рівні 9,8 кубометра, 18,3 кубометра і 23,6 кубометра на одну особу на місяць.

30 січня 2019 року Кабінет міністрів прийняв рішення про встановлення норми споживання газу на людину на рівні 3,29 кубометра замість 9,8 кубометра на одну особу на місяць. 27 лютого Кабмін прийняв ще одне рішення про зниження норм споживання блакитного палива.