Президент Джо Байден підписав два законопроєкти, які вводять додаткові санкції щодо Росії та Білорусі.

Про це повідомив Білий дім.

У повідомленні йдеться, що підписано “Закон про припинення імпорту російської нафти”, який забороняє імпорт енергетичних продуктів з Російської Федерації, та “Закон про зупинення нормальних торговельних відносин з Росією та Білоруссю”, спрямований на подальше посилення торговельних та правозахисних санкцій.

Обидва закони пов’язані з агресією Росії в Україні. Законопроекти напередодні схвалили в американському Конгресі.

Прессекретар Білого дому Джен Псакі раніше повідомила, що санкції – це “те, що президент підтримує” і “до чого закликав”.

Цього тижня адміністрація Байдена вже оголосила про санкції щодо найбільших фінансових інститутів Росії та низки осіб, пов’язаних із російським керівництвом.

Європейський союз також запровадив черговий пакет санкцій проти Росії, про що йдеться в Офіційному журналі ЄС.

Обмежувальні заходи впроваджуються проти понад 200 фізосіб та 18 організацій. Нові санкції торкнулися підприємців ЛНР та ДНР, а також членів сімей осіб, які вже перебували під санкціями. Ці заходи набули чинності відразу після публікації – увечері у п’ятницю.

Як раніше повідомлялося, ЄС вирішив заборонити імпорт із РФ деяких типів деревини, цементу, добрив, морепродуктів, спиртних напоїв, ікри.

ЄС вирішив запровадити обмеження на експорт до РФ електронної техніки, а також оголосити ембарго на постачання до ЄС вугілля та інших видів твердого палива з РФ.

Останнє обмеження почне діяти з 10 серпня 2022 року. До того часу сторонам дозволять виконувати контракти, укладені до 9 квітня 2022 року. Щорічний обсяг імпорту вугілля в ЄС зараз становить 8 млрд євро.

Санкції передбачають і заборону на доступ суден РФ до портів країн ЄС, вантажних суден, за винятком тих, що перевозять газ, нафту та нафтопродукти, паливо для АЕС, деякі види металів та залізну руду, ліки.

ЄС удосконалив заборону на постачання та продаж Росії єврових банкнот. Тепер це правило стосується не лише євро, а й усіх валют країн-членів-ЄС.