Наразі російські окупанти не можуть розпочати наступ в зоні Операції об’єднаних сил.

Окупанти Росії не можуть організувати наступальну операцію з оточення Збройних сил України на Донбасі. Але ворог завдає ракетних, авіаційних і артилерійських ударів. Така ситуація може вказувати на неготовність ворога до дій щодо наземної операції. Про це заявив радник керівника Офісу президента Олексій Арестович під час свого брифінгу у п’ятницю, 1 квітня.

“Наш прогноз на сьогодні – обережно оптимістичний”, – сказав Арестович.

Однак, в зоні Операції об’єднаних сил можуть бути важкі бойові зіткнення, – підкреслив Арестович.

До слова, Мер Броварів Ігор Сапожко зробив заяву про те, що окупаційні війська РФ вийшли з Броварського району. Українська армія переходить до зачистки і робіт з розмінування населених пунктів.

За його словами, в самому місті переносять блокпости, але Бровари залишаються готовими до оборони.

Багато жителів повернулися в місто. Рівномірно відновлюється робота малого та середнього бізнесу: відкриваються компанії, магазини, павільйони.

“Місто починає жити своїм життям. Тому що у нас був надійний захист Збройних сил України, тому ми завжди говорили про те, що все спокійно, все добре”, – додав Сапожко в ефірі національного телемарафону UAразом.

Також ЗСУ звільнили Бучу на Київщині від російських загарбників. Про це повідомила депутатка Бучанської міськради Катерина Українцева.

“Наше рідне ЗСУ в Бучі. З українськими прапорами. Бучанці, рідні. Немає слів. Люди пишуть, телефонують, що навіть дихати одразу стало легше. Усе буде Україна! Буча – це Україна!”, – написала вона.

До того ж, ЗСУ звільнили Бородянку на Київщині.

Збройні Сили України здобули історичну перемогу над російськими окупантами в битві за Київ. На 36-й день війни настав переломний момент – ворог був відкинутий з Житомирської траси, загрозу оточення столиці усунено.

Про це написав у Facebook журналіст Юрій Бутусов.

За його словами, попереду – жорстока й тривала війна Росії проти України.

“Здобуто історичну перемогу Збройних сил України над російською армією в битві за Київ. 31 березня – стратегічна поразка Путіна, переломний момент на 36-й день війни. Так, попереду ще багато болю, крові, жертв, відданості, поту і сліз, і попереду потрібно зробити набагато більше роботи, ніж ми зробили зараз. Війна буде жорстокою й тривалою. Бої на київському напрямку будуть продовжені. Але ворог відкинутий з Житомирської траси, і значить – загроза оточення столиці усунена силою української зброї”, – написав Бутусов.

Тепер Києву загрожують лише обстріли.

Військовослужбовець ЗСУ повідомив, що Гостомель наразі деокуповано, російські окупанти залишили місто майже без бою.

«Я урочисто хочу заявити, що Гостомель зараз деоккупований, і найближчим часом ми туди зайдемо. Москалі залишили Гостомель майже без бою. Вони, звичайно ж, зазнали там втрат. Але російські солдати йдуть на * уй і своїх кидають. Це вже факт, перевірений українськими воїнами. Ми переможемо! Слава Україні!

Ми знаємо, що москалі пішли з міста Гостомель, їх зараз немає. поженемо за кордон повністю, з усієї території України, і тиснутимемо їх і на Донбасі, і Крим буде наш, і ми помстимемося за кожного загиблого у цій війні!”, – додав український воїн ЗСУ.