В Україні планують запустити нову систему перевірки тих субсидіантів. Українців, які претендують на пільги від держави на оплату компослуг умовно внесуть до "чорного" і "білого" списків.

Вже з Нового року Міністерство соціальної політики планує запустити новий процес перевірки одержувачів субсидій, – пише "businessua.com".

Людей умовно поділять на дві групи.

До першої групи, яким у першу чергу надаватимуть субсидію, віднесуть пенсіонерів, з мінімальними доходами. громадян з так званого білог списку не перевірятимуть, або робитимуть це, як виняток.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

А ось витрати тих, хто потрапить в "чорний список", будуть контролювати більш ретельно.

"Кожного одержувача субсидії чи іншої соціальної допомоги потрібно буде прирівняти до певного профілю і зрозуміти, наскільки він теоретично може обманювати або отримувати допомогу незаконно або неформальним способом. На сьогоднішній день такі профілі тільки починають розроблятися", – пояснив гендиректор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Сьогодні держава допомагає з оплатою комуналки тим, чиї платіжки "з'їдають" понад 15% загального доходу родини.  Але допомогу не отримають ті, чия квартира більша за 120 квадратних метрів, а будинок – більший за 200 "квадратів".

Також відмовлять у субсидії тим, хто за рік здійснив покупку на суму понад 50 тисяч гривень, або родини, які мають автомобіль, якому до п'яти років від дати випуску.

У Мінсоцполітики запевняють, що пенсіонерам не варто перейматися, для них нічого не зміниться. Зміни стосують більш заможнх громадян. Поглиблені перевірки чекають лише тих, хто потрапить до групи ризику. 

Ймовірно, комісія може навідатись додому та поглянути на загальні умови життя мешканців.