Наші статті
Подобається

Нові подробиці формування Кабміну: у Порошенка образилися на Яценюка

17/11/2014     Автор: Яна Романська
Нові подробиці формування Кабміну: у Порошенка образилися на Яценюка

Нових міністрів узгодять найближчими днями, але на поступки прем'єру Порошенко не піде

Новий склад Кабміну повинні затвердити до кінця тижня.

На найближчі дні з цього питання заплановані зустрічі прем'єра і президента, а також груп з обговорення кандидатур в майбутньому складі уряду.

І хоч офіційно учасники кажуть, що квотного принципу розподілу портфелів немає, за фактом все так і відбувається. Причому суперництво президента і прем'єра, мабуть, посилилося. Якщо раніше в президентській команді були готові частково піти на умови Арсенія Петровича, залишивши за "його" соратниками пару міністерських крісел, то після п'ятничного фальстарту Яценюка мають намір до останнього стояти на своєму.

Як відомо, ближче до вечора в п'ятницю прем'єрська команда скликала незаплановану прес-конференцію: Арсеній Яценюк поіменно представив свій склад уряду.

У його переліку представники всіх коаліційних партій отримали місце в Кабміні.

"Але ось деякі кандидатури, мабуть, Арсеній Петрович забув обговорити з людьми, яких запропонував на тих чи інших міністрів", – жартома розповіли в БПП.

Так для "Самопомочі" заяву Яценюка було сюрпризом. Та й підлеглі мера Львова Андрія Садового, як і раніше, відмовляються брати участь у формуванні Кабміну. Силантьєв від Радикальної партії публічно відмовився йти в Кабмін Яценюка на посаду міністра спорту.

Як і власне "ударівець" Павло Розенко, якого прем'єр визначив в міністри соцполітики замість своєї соратниці Людмили Денисової.

"Заява Яценюка для учасників коаліційних переговорів, та й для всіх людей, стало неприємною несподіванкою. Я не знаю, хто порадив йому проявити таку ініціативу … Адже під час офіційних коаліційних переговорів ми домовилися не вести кадрових торгів. Тільки після формування коаліції та коаліційного угоди під конкретний план реформ вже можна набирати менеджерів ", – сказав" Сегодня "Павло Розенко.

Також в БПП припустили, що такий хід прем'єра – помста за текст коаліційної угоди. Як відомо, першою свій варіант документа оприлюднила команда президента.

"Ви ж пам'ятаєте, що буквально через пару годин Яценюк також скликав прес-конференцію і тут же запропонував свій варіант угоди. Ось тільки написали фінальний варіант документа (який оприлюднили в ніч на суботу на сайті БПП – Авт.) Саме на основі нашої угоди" , – сказали нам в БПП.

П'ятничний фальстарт Яценюка експерти називають невдалою спробою пропіаритися.

"Все було сплановано саме на п'ятницю, щоб перебити новина про підготовку фінального варіанту коаліційної угоди. Адже воно, хай і частково, – реалізація ідеї Петра Порошенко. Яценюк мабуть хотів протиставити свій продукт і зіграти на випередження. В результаті виник фальстарт. Та й сам список, форми його подачі і "ляпи" з кандидатами, які відмовилися (прийняти пропозицію прем'єра – Авт.) просто тому, що в реальності з ними ніхто не розмовляв ", – сказав нам політолог Володимир Фесенко.

За його словами, частина міністрів в цьому списку від команди Яценюка або близьких до неї, ще будуть просувати.

"А частина кандидатур зі списку будуть" топити ". І завдання саме в тому, щоб" притопити "частина кандидатів.

Крім всього іншого можуть посилитися протиріччя між різними учасниками коаліції.

 

 

Автор: Кай Кіт