Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, під час зустрічі в Мінську 19 грудня відмовив російському диктатору Володимиру Путіну піти на подальші інтеграційні поступки 

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Путін заявив, що може розглянути можливість навчання білоруських екіпажів бойової авіації застосуванню “боєприпасів зі спеціальними боєголовками” через “загострення ситуації” на зовнішніх кордонах Союзної держави.

“Раніше ISW оцінювало, що Лукашенко використовує риторику захисту білоруських кордонів від Заходу та НАТО, намагаючись уникнути участі у російському вторгненні в Україну. Лукашенко також використовував подібні натяки про можливе розміщення ядерної зброї в Білорусі 17 лютого в контексті заявленої агресії Заходу”, – зазначають аналітики.

Самопроголошений президент Білорусі зауважив, що Росія поставить комплекси ППО С-400 і комплекси “Іскандер”, а Путін сказав, що обидва лідери обговорювали формування єдиного оборонного простору.

“Президент Білорусі Олександр Лукашенко, ймовірно, відвернув зусилля президента Росії Володимира Путіна змусити Білорусь піти на подальші російсько-білоруські інтеграційні поступки під час зустрічі в Мінську 19 грудня”, – припускають експерти.

Тож ISW продовжує оцінювати, що участь Білорусі у війні Путіна проти України залишається малоймовірною. 

“Той факт, що Путін, схоже, прийняв тези Лукашенка, не переконавши Лукашенка скоригувати їх, побічно підтверджує цю оцінку. Лукашенко, швидше за все, скорегував би свою риторику, щоб дати своєму народу якесь правдоподібне пояснення того, чому він раптом відвернувся від фіктивної загрози вторгнення НАТО, яку він сфабрикував, щоб приєднатися до путінського катастрофічного вторгнення в Україну”, – йдеться у звіті.