Нові заходи передбачають обмеження щодо 33 підприємств російського оборонного сектору. Ці підприємства надавали пряму або непряму підтримку російським військам і, таким чином, причетні до болю та страждань, спричинених безглуздою війною володимира путіна в Україні, – йдеться у повідомленні.
Як уточнюється, запроваджені обмеження передбачають замороження коштів та майна підсанкційних підприємств й повне припинення співпраці із ними.
У МЗС також наголосили, що Канада використовуватиме «усі доступні засоби, аби упевнитися у належному розслідуванні порушень міжнародного права (з боку росії – ред.) в Україні».
Канада продовжує відстежувати ситуацію, узгоджувати свої дії із міжнародними партнерами та шукати нові способи реагування на невиправдані дії російського режиму, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.
За останній тиждень почався новий етап виходу міжнародних компаній з російського ринку. На когось вплинули санкції, а хтось таким чином висловив протест проти військових злочинів російської армії на території України.
За останні два дні робочого тижня свій бізнес в Росії вирішили припинити п’ять компаній — тайванський виробник комп’ютерів Acer, другий у світі виробник будівельної техніки японська Komatsu, німецький виробник продуктів для випічки Dr. Oetker, данський виробник лакофарбових покриттів Hempel та білоруська ІТ-компанія EPAM.
Така доля спіткає не лише працівників російських компаній, але й іноземних, які залишилися працювати в країні-агресорі. Припиняти діяльність їх змушують, зокрема, запроваджені США вторинні санкції. Це санкції, які застосовуються до іноземної компанії, якщо її діяльність якимось чином допомагає країні-агресору обійти накладені на неї санкції.
Через це китайська Huawei вже відправляє російських співробітників на місяць у відпустку, аби визначити, які товари компанії можуть порушувати заборони на постачання американських технологій до РФ. Це мабуть перший значущий приклад дії нових обмежень, які будуть ще більше стримувати бізнес мати зв’язки з Росією.