У вівторок, 22-го лютого, у Брюсселі відбудеться надзвичайна зустріч міністрів закордонних справ країн Європейського союзу.

Про це під час брифінгу заявив речник Єврокомісії Ерік Мамер.

Відомо, що зустріч буде неформальною. Вона розпочнеться о 16-й годині та буде присвячена розвитку подій в Україні, пов’язаних з агресією Росії.

Переговори відбудуться під головуванням президента Європейського парламенту Жозепа Борреля, який і став ініціатором. Вже о 17:30 запланована пресконференція за підсумками.

Раніше Боррель заявляв, що очікує прийняття політичних рішень у відповідь на визнання Росією псевдореспублік “Л/ДНР”. За його словами, вони мають бути у формі санкцій, зміст яких обговорять під час зустрічі.

У свою чергу Європейська комісія та Європейська служба зовнішніх дій представили пропозицію щодо санкцій країнам-членам ЄС після рішення президента Росії визнати незалежними сепаратистські регіони “ЛНР” і “ДНР”.

Про це пише CNN із посиланням на інформацію високопоставленого дипломата ЄС.

Ці пропозиції включатимуть санкції проти 27 осіб та організацій, в тому числі політичних діячів, пропагандистів, військовослужбовців та фінансових установ, яких ЄС вважає пов’язаними з “незаконною діяльністю” в регіонах.

Також будуть санкції щодо 351 російського депутата, які проголосували за визнання, і 11, які його пропонували, а також виступали за введення російських військ.

За словами співрозмовника, більшість країн-членів підтримують санкції, але ті, хто має давні тісні зв’язки з Москвою, змушують весь блок нервувати, що буде використано право вето.

Дипломат додав, що деякі країни-члени наполягають на “поступовому” впровадженні санкцій, що ставить питання про те, чи будуть вони ухилятися від впровадження найважчих частин запропонованого пакету санкцій.

Також, Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що міністерство готує додаткові матеріали для Європейського суду з прав людини проти Росії.

Про це глава Мін’юсту повідомив у Facebook.

“Готуємося подавати додаткові матеріали до ЄСПЛ щодо дій Росії на Донбасі”, – йдеться в повідомленні.

Водночас міністр не уточнив, які саме документи подасть Україна в ЄСПЛ.