Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що Європейський союз працює над новими санкціями проти Росії. До них увійде заборона на імпорт російської нафти.

Про це відомо зі звернення глави Єврокомісії у Twitter.

“Ми працюємо над додатковими санкціями, в тому числі щодо імпорту нафти, і розмірковуємо над деякими ідеями, представленими державами-членами, такими як податки або конкретні канали оплати, такі як депозитні рахунки”, – заявила вона.

Окрім цього, нещодавно глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен розкрила вміст п’ятого пакета санкцій проти Росії. За її словами, вони включають в себе закриття портів для російських суден, вугільне ембарго і ще ряд обмежень.

“Росія веде жорстоку, нещадну війну, в тому числі і проти мирного населення України. Нам потрібно підтримувати максимальний тиск в цей критичний момент. Тому сьогодні ми пропонуємо п’ятий пакет санкцій”, – сказала вона.

За її словами, ЄС заборонить експорт до Росії напівпровідників, машин та транспортного обладнання на суму 10 млрд євро. Крім того, російським судам заборонять входити до портів Євросоюзу.

Також, додала глава Єврокомісії, російським компаніям буде заборонено брати участь у держзакупівлях ЄС. Брюссель заборонить транзакції із чотирма банками Росії, включаючи ВТБ. Крім того, запроваджується заборона на імпорт вугілля з Росії на суму 4 млрд євро на рік.

“Важливо чинити максимальний тиск на Путіна та російський уряд у цей критичний момент”, – додала Урсула фон дер Ляйєн.

Нагадаємо, раніше Глава офісу президента України Андрій Єрмак закликав ЄС, при розробці нового пакету санкцій Росії, наслідувати приклад Польщі та країнам Балтії. Він підкреслив, що ніякі обмеження не замінять ембарго.

Глава ОП зазначив, що в західних ЗМІ почала з’являтися інформація про підготовку країнами ЄС нового санкційного пакета проти Росії. За його словами, Брюссель планує ввести обмеження на імпорт російських калійних добрив, цементу, деревини, каучуку, ікри і горілки.