Через подорожчання блакитного палива скоро чекати і зростання тарифів на гарячу воду, опалення, а також і на електрику.

Нещодавно уряд оголосив нові ціни на природний газ для населення, під час першого етапу підняття вартості газ дорожчає на 23,5%. За підрахунками експертів, це призведе до зростання комунальних тарифів приблизно на 18-20%.

Таку думку озвучив експерт з питань житлово-комунального господарства Сергій Дяченко.

"За моїми підрахунками, перш за все, зросте ціна на тепло відсотків на 18-20. Це буде ключове подорожчання", – зазначив експерт.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

 За його словами, вартість тепла залежить від ціни на газ в середньому на 70-80%, тому підвищення ціни на газ найбільше вдарить по гаманцю українців саме на оплаті за тепло.

До того ж електроенергія також здорожчає. Оскільки частина також працює на газі. Тарифи підскочать у середньому на 10%.

Нові тарифи на комунальні послуги будуть встановлені не раніше 1 грудня, а, можливо, і пізніше, тому варто очікувати ситуації, коли підприємства теплокомуненерго будуть отримувати газ за підвищеною ціною, а розрахунки із споживачами проходити за старими цінами. 
 
Тому нові тарифи, ймовірно, будуть закладені вже з нового року.

"Тарифи будуть встановлені пізніше, але заднім числом будуть робити перерахунок, швидше за все", — додав експерт.

На його думку, в результаті підвищення цін на газ в країні зросте розмір субсидій.
 
Додамо, 19 жовтня Кабінет міністрів України схвалив проект документа про підвищення вартості ціни на газ для населення з 1 листопада на 23,5% — до 8550 грн за тис. куб. м.

Втім на вимогу МВФ, ціна на блакитне паливо має зрости ще на 40%.

Таким чином Міжнародний валютний фонд вимагає від України довести ціни на газ у відповідності до імпортного паритету. Але це станеться скоріш за все у наступному опалювальному сезоні. — у наступному опалювальному сезоні українцям доведеться платити за газ від 12 до 14 гривень за кубометр.

Згідно з підрахунками, в середньому українській родині вже наступного місяця доведеться не 414, а 510 гривень за 60 кубометрів газу. А в наступному наступному опалювальному сезоні за аналогічну кількість спожитого сума зросте до 720 гривень. 

Опалення може здорожчати до 17%. Таким чином, за квартиру з площею в 50 квадратних метрів українцям доведеться викласти від 1800 до 2200 гривень за місяць.