На початку 2019 року українцям, які споживають блакитне паливо без лічильників, отримали просто космічні суми у платіжках. Злість на величезні суми, які стартували від 2500грн, споживачі в першу чергу, покладали виключно на анонсоване урядом підняття цін на газ. Однак все виявилось не так.

Справа у тому, що захмарні тарифи – це результат зміни норм споживання газу на людину в господарствах без лічильників.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Нещодавно Верховний Суд України рішення про скасування постанови 2016 року, згідно з яким норми споживання були встановлені на рівні 3,3 куб. Тому і в січневих платіжках норми споживання раптово стрибнули до 10 куб, що і призвело до катастрофічного зростання вартості газу.

Як розповів Віктор Таран, уряд все ж зняв проблему завищених нормативів сподивання блакитного палива та ухвалив нову постанову, згідно якої норма споживання газу на одну людину стаовить 3,29 кубометра за місяць.

Віктор Таран вважає, цим рішенням уряд убив відразу трьох зайців: унеможливило подальший саботаж в питанні встановлення лічильників з боку газорозподільних компаній, знайшло можливість встановити лічильники не за рахунок коштів споживачів і найголовніше – саме єдиний облік від постачальника газу, яким виступає "Нафтогаз" , мінімізує подальші спроби крадіжки газу з боку постачальників.

Тому уряд, по-перше, має додатково передбачити механізми покарання газорозподільних компаній за спроби саботажу цього рішення. А, по-друге, проявити політичну волю і довести впровадження цього рішення до кінця.

Нагадаємо, жителі столиці вже встановили понад 150 тисяч лічильників, які допомагають економити електроенергію. Спеціалісти розповіли, у чому переваги смарт-лічильників.