"Втрати" води в будинку через магнітів на лічильниках, несправних кранів і "дірявих" труб компенсуватимуть самі мешканці. У перший час за втрати будуть платити ті квартиру, у яких не встановлені індивідуальні лічильники, а в перспективі різницю в платіжках будуть компенсувати всі мешканці, передає Корупція.Інфо

Рахувати платіжки будуть по будинковим, а не квартирним лічильникам. Закон "Про комерційний облік комунальних послуг" передбачає, що комунальна послуга надається на весь будинок, тому і платити потрібно за всю кількість води і тепла, яке потрапило в багатоповерхівку.

Зараз в тарифі на воду закладають певний відсоток втрат. Хтось використовує магніти і занижує суми в платіжках, в окремих будинках незаконно підключаються до системи водопостачання магазини в підвалах і не платять за це, в частині квартирах "капають" крани, але низька точність лічильника не враховує ці втрати.

Популярне: Штрафи до 6800 грн і перерахунок пенсій: Що зміниться для українців вже від сьогодні

Припустимо, що в будинку на 20 квартир у кожного мешканця є лічильник на гарячу воду в квартирі і, згідно з новим законом, встановили будинковий лічильник на воду. У кожній квартирі лічильник намотав по 4 кубометри води. До закону за ці 4 куба довелося б заплатити кожному.

Але якщо після вступу закону в силу виявиться, що будинковий лічильник на воду показав 100 кубометрів, а сума показань 20 квартирних лічильників – 80 кубометрів, за "зайві" 20 кубів доведеться платити всім. Тобто в платіжках замість 4 кубів буде вказано 5. До слова, в середньому один кубометр води обходиться в 60-80 грн (в залежності від постачальника і регіону).