Чергова партія військової техніки для Збройних сил України (ЗСУ) прийшла 9 квітня в Одеський порт.

Автомобілевоз Sea Amazon під прапором Мальти доставив зі США 175 тонн озброєння, в тому числі 35 військових позашляховиків HMMWV, передає Думська. Судно пришвартувалося до причалу №1К приблизно в 8 ранку, після чого через задню апарель виїхало 15 санітарних і 20 бойових «Хамві».

 Це вже третя партія HMMWV, що надійшла в Україну після початку війни. Перша була в 2015-му, друга – восени 2017-го. Всього, за різними даними, американці передали Україні від 230 до 300 машин.

На озброєнні ЗСУ ці автомобілі знаходяться з 2001 року. В основному ними оснащуються десантно-штурмові бригади. 

Humvee – американський армійський позашляховик, який стоїть на озброєнні в основному у ЗС США, а також збройних сил, поліцейських та інших служб деяких інших країн. Автомобіль має високу прохідність, придатний до транспортування у повітрі і десантування парашутним способом. У нього восьмициліндровий дизельний двигун об'ємом 6,2 л і потужністю 160 к. с. Машина здатна розганятися до 113 км/год, при цьому витрата палива становлять від 16 до 23 л/100 км. Маса авто – 2359 кг, вантажопідйомність – дві тонни. Екіпаж може складатися з п'яти осіб, з яких один водій і один стрілець. 

Варто додати, що 4 квітня на розгляд Конгресу США буде подано законопроект, що містить пакет жорстких обмежень щодо Росії для запобігання майбутнього втручання в американські вибори.

Законопроект подали американські сенатори демократ Кріс Ван Холі та республіканець Марко Рубіо. Документ передбачає можливість введення обмежувальних заходів проти банківського, енергетичного та оборонного секторів економіки РФ.

Законопроект запропонований сенаторами, отримав назву Deter Act ( "Закон про захист виборів від тролів, які представляють ворожі режими").

Я закликаю Конгрес згуртуватися і рішуче захистити наші вибори і американський народ в майбутні роки від іноземних ворогів, які сповнені рішучості внести в наші ряди розкол і розділити нас, щоб посилити себе, – заявив Марко Рубіо.

Він також додав, що завдяки розслідуванню Мюллера стало зрозуміло, що Росія прагнула маніпулювати американським народом і намагалася підірвати демократичний процес у 2016 році.