У соцмережах кияни жваво обговорюють скандальний проект забудови висотними будівлями земельної ділянки між Маріїнським парком і станцією метро "Арсенальна".

За проектом, який розробила архітектор Тетяна Григорова, на ділянці між скандальним висотним житловим будинком на вул. Грушевського, 9-а (його обіцяв знести ще президент Віктор Ющенко), і старовинним будинком військової комендатури на Мазепи, 1, заплановано зведення чотирьох офісних будівель (від 10 до 14 поверхів) з благоустроєм прилеглої території та реставрацією військової комендатури (за проектом вписана в офісний комплекс).

"Проект ми розробили для замовника кілька років тому. Це офісні будівлі з суспільною функцією, з приміщеннями різних магазинів і майданчиком під кафе на верхньому поверсі. Планувалося звільнення будинку комендатури від декількох шарів штукатурки і повернення йому первісного вигляду. Але поки будівництво цього офісного комплексу не планується. Проект розміщений на нашому сайті як ескіз наших робіт", – розповіла "Сегодня" Григорова. Хто замовник, вона не назвала.

Кияни від такого проекту в жаху і впевнені, що початок будівництва не за горами. "Проект проектом, а завтра будувати почнуть!" – написав Євген Комиш. "Мало забудовникам околиць міста? Залиште нам хоч трохи Києва!" – обурюється Артем Яворський.

У Київраді запевняють, що будівництва не допустять. "Весь центр міста "забудований" подібними будівлями, які існують тільки на папері. Багато в життя так і не втілюються. Мені розповідали про проект забудови дворика Адміністрації президента! Але цю ситуацію по вул. Грушевського ми з'ясуємо і встановимо, в чиїй власності знаходиться земділянка", – пообіцяла Ольга Балицька, член комісії Київради з питань містобудування.

"Це територія історичного ареалу Києва та пам'ятки архітектури, якою є будівля військової комендатури, будувати тут не можна – це протизаконно. Більш того, станція "Арсенальна" і комендатура побудовані на місці колишнього яру, а це місце проходу ґрунтових вод, що провокує серйозні просадки ґрунту", – пояснив "Сегодня" віце-президент київської організації Нацспілки архітекторів Георгій Духовичний.

Джерело: Сегодня