На цей раз до списку чиновників тижня вносимо новоспеченого можновладця місцевого рівня, нового керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури Віктора Пушкарьова, якого Садовий представив 10 листопада.

«Сьогодні я представляю департаменту житлового господарства та інфраструктури нового керівника. Це Віктор Пушкарьов, який до того часу керував підприємством «Залізничне теплоенерго». Відбувся конкурс, він подав документи, у цьому конкурсі переміг, пройшов усі процедури погодження. Від завтрашнього дня він обійме посаду керівника департаменту», – зазначив Садовий.

Однак не встиг пан Віктор побути на посаді й декілька днів, як вже став частиною гучних дискусій, щодо неочікуваного підняття тарифів на квартплати у Львові на 20 %, які розпочнуть діяти з 1 грудня.

На  такий «сюрприз» одразу ж відреагували жителі міста, мало того, не оминули конфлікти і саму міськраду.

Однак все за порядком…

Віктор Пушкарьов раніше працював заступником директора з автоматизації, обліку і інновацій ЛМКП «Львівтеплоенерго», директором з виробництва ВАТ «Жидачівський ЦПК», директором паперово-картонного виробництва бурого потоку та директором, майстром зміни паперової фабрики №1, електрогазозварювальником цього ж підприємства.

За освітою Віктор Пушкарьов – інженер-хімік-технолог, завершив НТУУ «Київська політехніка».

Якихось скандалів за новоспеченим чиновником не тягнеться, проте не пробувши на своїй посаді і декількох місяців, Львів сколихнуло гучне обговореня

 

Все це заради двірників

Пояснення новому тарифові дають з посилання на благородну ціль – підвищення заробітної плати двірникам. Це стосується будинків, які є на балансі та обслуговуванні Львівських комунальних підприємств.

Тарифи порахували за кожним будинком, при чому різниця в оплаті залежатиме від місця вашого проживання.

Так, квартплата у 2-кімнатній квартирі на Сихові зросте з 68-и до 82-ох гривень (на 14 гривень), в 3-кімнатній — на 30 гривень, а в 1-кімнатній — на 11 гривень. У Галицькому району нашого міста тарифи зростуть в середньому на 15-25%, у залежності від житлової площі.

Віктор Пушкарьов запевняє, тарифи скореговані виключно в частині заробітної плати, оскільки тарифи діяли з 1 червня 2011 року, і при розрахунку цих тарифів законодавчий розмір мінімальної заробітної плати становив 941 грн.

Цікаво, що нові тарифи коригуються виключно у межах зарплатні. Однак підвищення заробітної плати адміністративного персоналу комунальних підприємств не передбачається.

 

Альтернатива

Таке рішення викликало бурхливу реакцію у стінах міськради. І як виявилося підвищення тарифів, не єдиний, ба навіть не обов’язковий спосіб збільшення зарплати двірників.Зокрема, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Любомир Мельничук зазначає, що більш доцільно було б переходити до збільшення тарифів лише після використання всіх резервів по економії коштів, а збільшення зарплатні працівників житлово-комунального господарства проводити за рахунок економії бюджету

Не підтримали ініціативу підвищення квартплати і спеціалісти з ЛМР.

Голова постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету Львівської міської ради, Яромир Самагальський, виступив проти підняття тарифів на квартплату у Львові.

Відповідний документ був надісланий членам виконавчого комітету Львівської міської ради. Однак поки жодної реакції

Експерти зазначають, що враховуючи фінансово – економічний стан країни, соціальний стан населення та нереальність збільшення дохідної частини бюджету м. Львова, необхідно ввести режим економії та оптимізації витрат міського бюджету, зокрема за статтями на апарат управління, благоустрій, адміністративні витрати, проведення ремонтних робіт не критичного характеру.

А тому більш доцільним збільшувати заробітну платню працівників житлово-комунального господарства завдяки економії, оптимізації та внутрішніх резервів департаменту.

 

Вибори закінчилися – пора діяти

Цікаво що до виборів 2014, обіцяли, що тарифів піднімати не будуть. А як тільки стали відомі результати можна вдаватися і до жорсткіших дій.

Звичайно, це не дуже радісний подарунок на зиму від чиновників пана Садового, а саме від В. Пушкарьова. Зважаючи на те, що зарплати не ростуть і купівельна спроможність падає.

Помітно,  це чудово розуміє і сам голова Львова зі своєю командою, тому В. Пушкарьов збільшив тарифи не перед виборами. Якщо Садовий зробив би це перед виборчими перегонами, то такий крок добре «понадкушував» би йому рейтинг.

 

Підсумки

Для початку, вперше у чиновниках тижня опинилася особа, яка пропрацювала на посаді всього лише 4 днів.

Що стосується проблематики підвищення тарифів, то представники команди мера явно проігнорували письмові зауваження депутатської комісії.

Відповідно, уникнути у зимовий період додаткового фінансового навантаження на львів’ян не вдасться.

Мало того, внаслідок невиконання ухвали депутатів про скасування двоставкового тарифу  у Львові, мешканцям тепер значно важче отримати на зимовий період відповідні субсидії на житлово-комунальні послуги.

По-суті це прості рішення для складних часів – всі проблеми перекинуто на плечі громади міста.

Підняття квартплати ускладнить отримання субсидій по теплопостачанню, а от чи дійсно працівники ЛКП отримають кращу зарплатню, час ще покаже. Як і покаже чи не буде нових неочікованостей від роботи В. Пушкарьова на посаді керівника департаменту житлового господарства та інфраструктури.

 

 

 

Автор: Кай Кіт