Якби Зеленський запропонував мені посаду Генпрокурора, я б відмовився, бо не маю вищої юридичної освіти.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Віталій Шабунін зауважив, що генпрокурор – це дуже тонка й важлива професія, подібна до професії хірурга.

«Так є в усьому світі. Тому я би не взявся за таку роботу, бо я не професійний хірург. Моя компетенція і мій талант в іншому. Тому я б відмовився. Я не маю юридичної освіти. Я також не маю потрібної юридичної практики, яка потрібна для роботи Генерального прокурора. Кримінальна юстиція – це дуже специфічна галузь права. Тому навіть якби була пропозиція, я б відмовився», – заявив Віталій Шабунін.

Він додав, що в Україні є безліч достойних юристів і безліч людей, які гідні цієї  посади.

«Тому я не розумію, що завадило б Зеленському запропонувати цю посаду достойній людині», – підкреслив антикорупціонер.

Водночас Віталій Шабунін заявив, що чинний Генпрокурор Юрій Луценко не може залишатися на посаді.

«Юрій Луценко – найжахливіший Генеральний прокурор. Мало того, що він продав справи попередньої влади, ніхто не покараний за топ-корупцію. З часів Януковича ніхто не покараний!», – наголосив голова правління Центру протидії корупції.

Нагадаємо, в команді переможця президентських виборів Володимира Зеленського заявили, що чинний Генеральний прокурор Юрій Луценко повинен залишити свій пост. Натомість замість нього можуть призначити активіста-антикорупціонера.

Нагадаємо, колишній депутат Рівненської міської ради, а нині керівник неурядової громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін входить до команди новообраного президента України Володимира Зеленського. Про це в інтерв’ю популярному телеканалу, адвокат Андрій Богдан.

Він зазначив, що до команди Зеленського входять публічні і непублічні експерти.

Водночас, як зазначив Богдан, у ній присутні «особи, які вже отримали чималий політичний досвід». Ідеться про нардепа від БПП Сергія Лещенка, екс-міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абрамавічуса і главу «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна.

За словами Андрія Богдана цих людей, вони мають намір запросити на роботу в Адміністрацію президента після інаугурації Володимира Зеленського.