Антоніу Гутерріш, який з 1 січня вступив на посаду генерального секретаря ООН, висловив бажання зробити 2017-й роком миру.

Про це він заявив в своєму першому посланні до міжнародного співтовариства, передає Корупція.Інфо

"Я закликаю вас в цей Новий рік разом зі мною дати спільну новорічну обітницю: давайте поставимо на перше місце питання досягнення миру. Нехай 2017-й рік стане для всіх нас – простих громадян, урядів, керівників – роком боротьби за подолання наших розбіжностей. Давайте проявляти солідарність і співчуття в повсякденному житті і налагоджувати діалог на основі шанобливого ставлення один до одного, попри відмінності в політичних підходах", – заявив Гутерріш.

Він додав, що докладатиме зусиль, для вирішення проблем людей, які стали заручниками воєн і конфліктів в таких країнах, як Сирія, Південний Судан, Ємен, Бурунді.

"У цих війнах немає переможця, є тільки переможені", – сказав глава ООН.

67-річний португалець Антоніо Гутерріш був прем'єр-міністром Португалії з 1995 по 2002 рік, з 2005 до 2015 обіймав посаду Верховного комісара ООН у справах біженців. Державним радником Португалії він став в квітні 2016 року. На посаді генерального секретаря ООН Гутерріш буде перебувати до 31 грудня 2021 року. На цій посаді він змінив корейця Пан Гі Муна.