Шоумен Володимир Зеленський вперше випередив лідерку ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко у рейтингу кандидатів у президенти.

Про це йдеться у соціологічному опитуванні групи «Рейтинг», яке проводили 16-24 січня 2019 року.

За Зеленського на виборах президента України готові проголосувати 19% тих, хто визначився та має намір голосувати. 

Тимошенко підтримують 18,2% таких респондентів. Чинний президент Петро Порошенко опинився на третій позиції, за нього віддати свої голоси готові 15,1%.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За члена фракції «Опозиційний блок», народного депутата Юрія Бойка готові віддати свої голоси 10,0%, Анатолія Гриценка — 8,5%, лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка — 7,0%, за депутата Євгена Мураєва — 3,6%, за екс-директора гірськолижного курорту «Буковель» Олександра Шевченка — 2,9%. Міськголову Львова Андрія Садового готові підтримати 2,7% респондентів, а кандидата від партії «Опозиційний блок — Партія миру та розвитку» Олександра Вілкула — 2,6%. 

«Зеленський має відносно вищі електоральні показники серед виборців Півдня та Сходу, у Києві — ділить першість з Порошенком, на Донбасі — з Бойком. Тимошенко лідирує у Центрі та на Півночі, на Заході — поділяє лідерську сходину з чинним Главою держави. Останній — лідер симпатій серед виборців Галичини», — йдеться у повідомленні.

Опитування проводили серед 6000 респондентів від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,3%.

Відзначимо, шо подібну тенденцію підтвердило й інше опитування. 

Зокрема, про це йдеться у соціологічному опитуванні Центру соціальних та маркетингових досліджень «Социс», Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) та Центру Разумкова на підставі опитування, яке провели з 16 по 29 січня 2019 року.

50% респондентів відповіли, що підуть на вибори 31 березня, а 30,9 — скоріше впевнені в цьому.

Серед опитаних, які впевнені, що підуть на вибори та визначились з вибором, 23% відповіли, що підтримають Зеленського. 

Три соціологічних компанії – «Социс», КМІС і Центр Разумкова – опитали 11 000 виборців у всіх областях України (без окупованих територій) методом особистого інтерв’ю за місцем проживання респондентаю