До початку весни залишилося менше тижня, і перший її місяць обіцяє бути холодним, але досить вдалим для українців, передає Корупція.Інфо

Новий "максимум" старої "мінімалки"

Днями віце-прем'єр-міністр Павло Розенко підтвердив плани влади підвищити українцям мінімальну заробітну плату вже з березня. Засмучує лише те, що сума, названа чиновником, виявилася меншою озвученої раніше. Так, мова йде про підвищення мінімалки з 3723 гривень до 4100 гривень. Хоча раніше повідомлялося, що вже з 1 березня мінімальна зарплата в Україні може вирости до 5000 грн в місяць, а мінімум погодинної оплати – до 30,12 грн. Відповідний законопроект №8024 у Раду внесла група депутатів, запропонувавши поміняти норми закону про бюджет на 2018 рік.

Втім, навіть 4100 грн українцям світить лише за умови, що Рада встигне утрясти всі бюрократичні заморочки, пов'язані з цим питанням.

Але Розенко вже поспішив запевнити, що завдяки істотному підвищенню надходжень до бюджету Пенсійного фонду, підвищення заробітної плати – "картина дуже реалістична".

Крім української бюрократії ще однією палицею в колесо нової "мінімалки" може стати позиція головного зовнішнього кредитора України – МВФ.

У МВФ вже заявили, що владі України не можна піддаватися спокусі збільшити українцям зарплату. У фонді зазначили, що уряду необхідно справлятися з фіскальними викликами для збереження зростання економіки.

Ось тільки народні обранці такій спокусі все ж піддалися: українським депутатам підвищили зарплати на 35 тисяч вже в лютому цього року.

Кому підвищать пенсії в Україні

Ну, це вже не секрет. Ще з початку цього року уряд голосно галасував про необхідність підвищити пенсії військовим. Не останню роль в цьому питанні, мабуть, зіграли і постійні мітинги і пікети під Радою. Як результат – влада оголосила, що військові пенсії будуть перераховані з 1 січня 2018 року і підвищені в середньому на 1,5 тисячі грн.

Сьогодні на сайті Кабміну, нарешті, з'явився повний текст постанови "Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року № 103.

Зокрема, згідно з частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України постановляє перерахувати пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, і деяких інших осіб "з 1 березня 2018 року. Винятком стануть пенсії, призначені відповідно до Закону особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) і поліцейським.

При цьому буде враховуватися розмір окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років за відповідною або аналогічною посади і т.д.

Популярне: "За базар треба відповідати": Скандал між Супрун і Москалем набирає обертів. Що заявив губернатор

Курс долара в Україні в березні

Експерти запевняють, що в березні нам варто чекати чергового витка зміцнення гривні.

До літнього періоду за сприятливих факторів та інтересів поточної активності нерезидентів курс гривні може зміцнитися навіть до 26,5 грн / $ і нижче.

Втім, на початку місяця все ж буде зростання: через покупки долара під репатріацію дивідендів і вливань з ПДВ банкіри очікують зростання курсу до 2 березня до 27,15-27,20 грн / $.

"Думаю, що тим, хто чекає більш точних прогнозів за валютним курсом на 2018 рік, варто почекати до другої половини березня 2018 року, тоді стануть яснішими перспективи курсової динаміки. Зараз же ринок живе новинами: прийшли на ринок ОВДП нерезиденти – курс гривні зміцнився , опублікували синоптики прогнози про морозному лютому – курс гривні ослаб і т.п. Ринок поки не живе фундаментальними факторами і над ним як "дамоклів меч" висить невирішене питання з МВФ. і все ж, поки не схоже, що до кінця літа нас чекають якісь титанічні кон'юнктурні зрушення на валютному ринку.

Тобто 27-28 грн / $ – це цілком можливий курсовий діапазон.

Звичайно, якщо наші політики не полізуть в суперечки з МВФ або не спровокує чергове віче на Майдані ", – прогнозує член Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.

А ось під кінець року курс знову повернеться на позначки 28-30 грн / $.