У Закарпатській ОДА встановили, що саме поліція давала гроші начальнику освіти Виноградівського району Юрію Свищу, щоб той давав їх, як хабар, голові Виноградівської РДА Михайлу Русанюку

В ОДА встановили, що начальник управління освіти, молоді та спорту району Юрій Свищо повідомив поліції, що ніби голова РДА вимагає від нього "відкати" за підписання угод з підприємцями на забезпечення закладів освіти продуктами, приладдям та надання послуг. З якогось дива Свищо повідомив правоохоронцям, що Русанюк частину з "відкатів" повинен віддавати своєму першому заступнику Н. Костелебі-Веремчук. Тобто, начальник дає відсоток своєму заступнику, що є абсурдом, вважають в ОДА і пишуть, що через цю алогічність Юрію Свищу слід призначити психіатричну, а заодно наркологічну експертизу.

У ході розслідування стало відомо, що 7 липня Свища допитали в головному слідчому управлінні Нацполіції України в Києві. В ході допиту начальник управління освіти Свищо сказав, що грошей на ніби то "хабарі" Русанюку в нього немає, тому  20 липня в Мукачеві працівники УЗЕ передали Свищу 12,5 тисяч гривень, а 26 липня ще 14 тисяч гривень для того, щоб Свищо підкинув ці гроші Русанюку. Як відомо, у Русанюка ніби знайшли в автомобілі 8 тисяч мічених грошей, але на них не було відпечатків пальців Русанюка. Свищо каже, що Русанюк не брав у нього гроші з рук в руки, а просто відкривав бардачок в автомобілі і Свищо туди клав гроші.  

"Закарпатська ОДА направила запит до Нацполіції України та в Департамент внутрішньої безпеки з проханням провести розслідування й з’ясувати, що це за гроші поліція роздає наліво й направо для провокацій хабарів", – повідомили в прес-службі ОДА.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву1 серпня, тобто напередодні провокації із затриманням голови Виноградівської райдержадміністрації Михайла Русанюка, директори двох шкіл Виноградівського району написали заяву в прокуратуру Берегівського району про грубий тиск начальника управління освіти РДА Ю.Свища на керівників загальноосвітніх закладів району.

Через два дні, 3 серпня, Берегівська прокуратура відкрила за цими фактами кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.173 Кримінального кодексу України (Грубе порушення угоди про працю).

Того ж дня, 3 серпня, департамент освіти і науки облдержадміністрації здійснив перевірку колективних звернень директорів закладів середньої освіти Виноградівщини про безпрецедентні порушення трудового законодавства та фінансові зловживання з боку Ю.Свища. Перевірка названі директорами факти підтвердила.

 10 серпня голова облдержадміністрації Геннадій Москаль на підставі перевірки департаменту освіти і науки написав заяву в Прокуратуру Закарпатської області про вчинення кримінального правопорушення Ю.Свищом. Користувачі соціальних мереж, розцінили це як участь Москаля у "корупційних схемах".

Нагадаємо, раніше голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив, що Українці мають активніше боротися з вирубуванням лісу на місцевому рівні. 

"Якщо ви – громадські активісти, журналісти, просто небайдужі громадяни, – виявили вирубування, звертайтеся в поліцію. Ви не вірите поліції? Звертайтеся у СБУ, у прокуратуру. Не вірите нікому в області, звертайтеся до Генпрокуратури, у НАБУ. Велике поле для маневрів. Але ніхто ніяких заяв не пише. Усі поговорили – виклали в інтернет", – поскаржився чиновник.

За його словами, від кадрових перестанов у Державному агентстві лісових ресурсів України також ситуація не зміниться, оскільки "причина в держзамовленні".