У квітні українці дізнаються ім'я нового президента, стартує весняний призов, а Україна остаточно розірве Договір про дружбу з Росією.

Також підвищать тарифи на вивіз сміття, а країна відсвяткує Великдень. Причому великодні вихідні перетечуть в травневі свята, забезпечивши п'ять вихідних днів поспіль.

Вибори Президента

У квітні стануть відомі результати виборів президента від 31 березня. ЦВК повинна підрахувати і оприлюднити результати до 10 квітня, а 13 числа офіційний протокол опублікують у виданнях "Урядовий кур'єр" та "Голос України".

Якщо жоден з кандидатів не набере більшість голосів підтримки – 50% + 1 голос, то в квітні українців чекає другий тур виборів 21 квітня. Офіційні результати повинні назвати не пізніше 1 травня.

Весняний призов

З 1 квітня розпочнеться весняний призов, який триватиме до 30 червня.

За планом, за три місяці ряди армії повинні поповнити 18 752 новобранця. Половина призовників, 9 тисяч осіб, потраплять в ЗСУ. Ще 5 152 призовника – в Національну гвардію, 4 тисячі – в Держприкордонслужбу. У спецслужбу транспорту – 600 чоловік.

На проведення призову з бюджету виділили 73,79 млн грн. Обов'язковому призову підлягають громадяни України чоловічої статі від 20 до 27 років. При цьому 18-19-річні можуть піти служити добровольцями за контрактом.

Завищені платіжки перерахують

До 12 квітня, на вимогу Нацкомісії, чотири раніше оштрафованих за "космічні квитанції" облгази повинні перерахувати завищені платіжки. Йдеться про облгази Закарпаття, Харкова, Хмельницького та Івано-Франківська.

У Києві подорожчає вивіз сміття

З 1 квітня для жителів столиці підвищать тарифи на вивіз сміття: з 8,1% до 19,8%. Тобто вартість вивезення одного кубометра відходів (ТПВ) для населення складе 176,26 грн замість 159,1 грн. Вивіз великогабаритних побутових відходів обійдеться вже в 210,68 грн за кубометр замість 175,82 грн.

Електронні рецепти для доступних ліків

Раніше Кабмін анонсував, що з 1 квітня зміниться принцип фінансування програми "Доступні ліки", його розширили до 1 млрд грн на рік. Крім того, з'явиться нова послуга – електронний рецепт. Не буде мати значення, в якому населеному пункті був виписаний рецепт, пацієнти зможуть зробити покупку в будь-якій аптеці з наклейкою програми "Доступні ліки".

Електронний рецепт випише лікар, з яким підписана декларація. Він зареєструє його в електронній системі МОЗ. після чого на телефон пацієнта прийде смс з кодом рецепта. Якщо телефону у пацієнта немає, лікар повинен роздрукувати цей код. Щоб отримати ліки, які входять в програму (безкоштовно або з доплатою) потрібно назвати фармацевту в аптеці чотиризначний код рецепта.

Послуги з перевезення вантажів подорожчають

Укрзалізниця з квітня підвищить тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом на 14,2%. Гроші обіцяють пустити на поліпшення технічного стану залізничної галузі.

Кінець дружби з Росією

З 1 квітня припинить діяти Договір про дружбу з Росією, який після голосування в Раді підписав Петро Порошенко.

Він заявив, що це означає розрив з "колоніальним минулим" і переорієнтацію на Європу. І пояснив, що договір вирішили розірвати тільки зараз, оскільки раніше документ був потрібен, щоб використовувати його як базу для численних позовів України до Росії в міжнародні суди.

У Кремлі кажуть, що розрив Договору є необачним рішенням і що це вдарить по простих українцях. А недавно один з лідерів "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук заявив, що розрив договору, де йдеться про визнання кордонів, може обернутися для України непередбачуваними наслідками – особливо, якщо Москва не визнає вибори, які пройдуть 31 березня.

Це може статися в тому випадку, якщо відбудуться масові фальсифікації і в президентському кріслі залишиться Петро Порошенко.

Доплати багатодітним сім'ям та військовим

З 1 квітня багатодітним сім'ям обіцяють нараховувати доплату за дітей до 6 років, починаючи з третьої дитини. Щомісячні виплати, за обіцянками Кабміну, в середньому складуть 1 700. Виплати передбачені для 158,8 тис. дітей. Кошти на це візьмуть з місцевих бюджетів за рахунок субвенцій.

Доплатити обіцяють і військовим на передовій. Снайперам, десантникам, військовим гірничо-штурмових бригад обіцяють платити по 24 тис. Грн.

Заборона на вилов риби

У квітні, в середньому на 10-12 тижнів, стартує нерестова заборона на вилов риби. Порушників штрафуватимуть. Терміни заборон будуть залежати від регіонів і нересту риби там.