В Україні з 1 жовтня 2017 року можуть знову зрости тарифи на газ. Слідом виростуть для споживачів ціни на гарячу воду і опалення.

Подорожчання газу передбачено спеціальною постановою Кабміну ще в березні нинішнього року, передає Корупція.Інфо.

Популярне:Оце так новина!!! Гройсман розповів, що зроблять з Саакашвілі, коли він приїде до Києва


Але влітку прем'єр-міністр Володимир Гройсман несподівано заблокував затвердження фінансового плану "Нафтогазу", де було закладено підвищення розцінок. Але обіцянки глави уряду в результаті ні до чого не призвели і підвищення ще може відбутися.

На сьогоднішній день вартість природного газу для побутових споживачів регулюється державою. З 1 квітня затвердили нові розцінки. НАК "Нафтогаз" продає газ населенню за ціною 4942 грн за 1000 куб.м. З урахуванням тарифу на розподіл, транспортування і ПДВ роздрібна вартість зростає до 6957,90 грн за 1000 куб.м.

Ціна імпортного паритету розраховується на підставі середнього значення ціни на німецькому газовому хабы. В урядовій постанові зазначається, якщо ціна газу, за якою "Нафтогаз" реалізовує видобутий в Україні газ для населення і теплокомуненерго, не відрізняється від імпортного паритету в межах до 10%, то вона залишається на попередньому рівні. У разі перевищення показника, її підвищать до рівня ціни імпортного паритету.

Але останнім часом вартість блакитного палива зростає і "Нафтогаз" вимагає підвищити розцінки майже на 20%.
Компанія подала на розгляд уряду фінплан, який передбачає подорожчання газу для населення і теплокомуненерго з 1 жовтня. Вона підскочить на 18,84%, або на 931 гривню і становитиме 5873 грн за тис. Куб. м.