Президент 26 червня підписав новий закон, який спростить правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців в Україні. І хоч документ набере чинності лише у вересні, громадяни інших країн та експерти вже говорять про його переваги, передає Корупція.Інфо

Популярне: ТЕРМІНОВО! Масова бійка в центрі Києва! Справжнє місиво між ветеранами і поліцейськими! (ВІДЕО)

Майкл Хондер голландець, який ось уже п’ятий рік працює в Україні. Запросили його на роботу, коли у Буську нідердландське підприємство відкрило компанію з вирощування салатної зелені в теплицях. Відповідає за якість товару та його реалізацію. Тут затримується на кілька тижнів, а то й місяць. Коли їхав в Україну не знав, що буде важко отримати дозвіл на проживання.

«Першого разу мені потрібні були документи з Голландії і тут пройти медичний огляд у кількох лікарів, щоб отримати дозвіл на проживання. Аби його продовжити мені цього робити вже не треба. Але я все одно мушу йти в міграційну службу та інші установи і я маю бути тут упродовж трьох тижнів, допоки триває цей процес», – розповів начальник відділу збуту компанії Майкл Хондерс.

Зазвичай з документами Майклу допомагали юристи підприємства. Директор розповідає: мусів доводити держустановам, що фірмі потрібен іноземний фахівець.

«Обґрунтувати, чому саме нам потрібен конкретно цей спеціаліст – одна з вимог, яка з однієї сторони можливо і розуміється, але власне кількість документів, які для цього були потрібні, напевно, була завелика», – каже директор підприємства Сергій Ленчук.

Наприкінці червня Президент підписав закон, який вносить зміни в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців. Над ним працювали компанії членів Європейської бізнес Асоціації у співавторстві з народним депутатом Сергієм Кіралем.

«Наші юристи там теж переглянули правильність, плюс розповсюдили серед всіх членів в Україні, бо якщо би бодай одна компанія була би проти нашої пропозиції, ми би не змогли з цим законопроектом вийти дальше», – наголосила регіональний менеджер Європейської Бізнес Асоціації Мар’яна Луцишин.

Процедуру отримання дозволу на працевлаштування спростили для іноземних засновників та бенефіціарів, випускників університетів, які входять до сотні світового рейтингу, іноземних ІТ-професіоналів та працівників творчих професій. Роботодавцеві більше не потрібно подавати заявку про вільну вакансію для іноземця у Центр зайнятості. Замість семи документів для дозволу на працевлаштування громадянам інших країн тепер треба буде лише чотири. Посвідка ж на проживання діятиме впродовж трьох років, а не рік, як раніше. У країнах Європейських держав підстава для оформлення права на тимчасове проживання – інвестиції. У різних країнах різні суми.

З цього починала Латвія. Але такий закон – лише перший крок.

«Він не вирішує системних проблем, які не дозволяють у великій мірі залучати прямі іноземні інвестиції і успішно конкурувати з країнами сусідами. Це є реформа судової системи, це реформа органів прокуратури і правоохоронних органів загалом і це є також вибудова, або створення незалежної системи антиконупційних органів в Україні», – пояснив народний депутат Сергій Кіраль.

Сам закон набере чинності 27 вересня цього року.