В Україні штрафувати за паркування в недозволеному місці будуть поліцейський і інспектори парковок. Такий законопроект прийняла Верховна Рада в першому читанні. Порушників правил паркування і її оплати каратимуть заочно. Сайт дізнався, що готують депутати автомобілістам і як уникнути штрафів, – передає Корупція Інфо

Популярне: Скандальний Ківа похвалився секс-досягненнями і показав інтимну фотографію коханки(18+)


Як будут штрафувати

В Україні не можна оштрафувати водія, який припаркував автомобіль в недозволеному місці, без його відома. З цієї причини по всій країні в 2015-му оштрафували тільки 257 осіб. Хоча українські водії повсюдно залишають свої машини на тротуарах або на одній зі смуг проїжджої частини.

Згідно з законопроектом №6354 поліцейському достатньо буде сфотографувати машину порушника і залишити повідомлення про штраф на лобовому склі. Крім поліції штрафувати зможуть і інспектори парковки. У проекті закону пояснюється, щоб виписати штраф досить буде сфотографувати автомобіль з двох ракурсів, на фото повинні відображатися час і GPS-дані місця. Після інспектор робить запит до Єдиного держреєстру транспортних засобів про власника авто і вносить його дані постанову про адміністративне правопорушення. У повідомленні для водія будуть причини штрафу і посилання на сайт. На цьому сайті буде детальна інформація про порушення та порядок оплати штрафу. Варто зазначити, що автори законопроекту пропонують ввести знижку в 50%, якщо водій заплатить штраф протягом 10 днів. Якщо не заплатить за 10 днів, тоді повідомлення надішлють на домашню адресу. Якщо водій буде ігнорувати штраф 30 днів – сума подвоїться.
"Законопроект про паркувальну реформу № 5364 вирішить кілька ключових проблем в цій сфері. По-перше, він дозволить карати недобросовісних водіїв, які порушують правила паркування. Діюча процедура притягнення до відповідальності за "паркувальні" порушення – не діє. По-друге, він дозволить автоматизувати адміністрування штрафів, зробивши безглуздим контакт водія з інспектором – комп'ютер не можна підкупити, з електронною системою неможливо домовитися. По-третє, сам механізм притягнення до відповідальності нар шітелей заснований на даних фото та відео фіксації спеціального пристрою – визначати, було порушення чи ні, буде не людина, а електронний пристрій. Це істотно зменшує корупційні ризики в процесі", – коментує законопроект Михайло Серебряков, експерт групи реанімаційного пакету реформ для Києва.

Також в законопроекті депутати вказали, коли власника автомобіля не можуть оштрафувати: якщо номерні знаки або сама машина вкрадені. Якщо автомобілем керувала інша людина, власник авто повинен це довести. Тоді штраф заплатить фактичний водій.До того ж, якщо автомобіль буде заважати проїзду – інспектор може евакуювати авто на спеціальний майданчик. Водія про це сповістять по електронній пошті або смс. Повернуть машину тільки після сплати штрафу і вартості евакуації автомобіля.
Де паркуватися водіям

"У Києві знак "зупинка заборонена" висить всюди у справі і без діла. І практично завжди під ним припарковані автомобілі. Але це не означає, що у нас водії погані і некультурні. Насправді вони виявилися в таких умовах", – вважає Дмитро Беспалов, член Ради з урбаністики при Київській мерії і викладач Київського університету будівництва та архітектури.

За даними "Київтранспарксерку", в Києві близько 24 тисяч паркувальних місць. При цьому по столиці щодня їздить 600 тис. автомобілів, відзначає експерт. Виходить, що 96% автомобілістів ризикують бути оштрафованими. За словами Дмитра Беспалова, для початку в містах варто провести інвентаризацію паркувальних місць і переглянути заборонені для зупинки місця.

Михайло Серебряков зазначає, що незважаючи на перевантаженість міських доріг, багато платні парковки пустують. Ухвалення законопроекту, в кінцевому рахунку, спонукає водіїв паркуватися правильно або залишати автомобілі подалі від центрів міст, пересідаючи на громадський транспорт, розвантажуючи, таким чином, дороги від пробок.

"Таким чином, законопроект № 5364 запускає нормалізацію паркувальної сфери. Сподіваємося, він буде підтриманий депутатами якнайскоріше і в незіпсованому вигляді. Інакше великі міста продовжать задихатися в пробках", – упевнений експерт.


"Вийшла двояка ситуація. З одного боку, це класно – до цього часу поліція не могла оштрафувати неправильно припаркований автомобіль без його власника. Цей законопроект – батіг. Але перш ніж його застосовувати, потрібно хоча б виразно пояснити правила гри, провести інвентаризацію паркомісць і попиту", – додає Дмитро Беспалов.

Якщо співвідношення попиту і пропозиції на паркування буде катастрофічним, тоді потрібно буде шукати способи дестімуляціі користування автомобілями. Це може бути зручна система громадського транспорту. Але проблему з паркувальними місцями потрібно вирішувати в комплексі з транспортною системою міста.

Наприклад, якщо знизити пропускну здатність автомобілів в центрі Києва до тисячі автомобілів, то ще 19 тисячам доведеться пересісти на метро. Оскільки пересадочні стан