У Бундестазі Німеччини в четвер, 22 квітня, відбудуться слухання у звʼязку зі скупченням російських військ біля кордонів України і загрозою ескалації конфлікту на Донбасі.

Про це написав у Twitter посол України в Німеччині Андрій Мельник.

“22 квітня Бундестаг проведе парламентські слухання на тему” Переміщення російських військ і наростання небезпеки ескалації на Сході України”, — написав посол.

Він наголосив на важливості того, що політики Німеччини прислухалися до України на фоні російської військової загрози.

“Важливо, що політичний істеблішмент Німеччини прислухався до закликів України запобігти новій інтервенції Російської Федерації”, — написав Мельник.

Відзначимо, що розгортання російських військ біля кордону з Україною є наслідком агресивної політики Володимира Путіна. Президент Росії має дві мети – підпорядкувати собі Україну і змусити Сполучені Штати піти на так звану “нову Ялту”, тобто поділ світу на сфери впливу. Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.

Справа в тому, що макронівська ідея з “кластерами” якраз і пропонує продовжити це переливання з пустого в порожнє. Я до цієї ідеї ставлюся досить скептично. Давайте зробимо короткий історичний екскурс.

Своє ставлення до Мінських угод я висловив понад шість років тому, коли вони були підписані. Єдине позитивне, що в них було – це вимога припинення вогню. Все інше – це, як я тоді сказав, “ненаукова фантастика”.

У російського керівництва дві мети. Одна, прикладна, – підпорядкувати собі Україну, а інша, більш широка, – змусити Сполучені Штати піти на так звану “нову Ялту”. Тобто поділ світу на сфери впливу, які включають пострадянський простір і, безумовно, – Україну. Такий мотив, звичайно, присутній – змусити Байдена прийняти Путіна ніби на рівних.

І весь світ зараз задається питанням – а не чи досяг Путін певною мірою цієї мети в зв’язку з тією обставиною, що Байден йому подзвонив і назвав вже не вбивцею, а лідером великої країни – і під час дзвінка, і під час наступного звернення до американському народу Байден зробив кілька комплементарних жестів на адресу Путіна.

Мені здається, Байден використовував класичну поведінку поліцейського, який хоче нейтралізувати небезпечного злочинця і терориста, що загрожує життю людей. З ним потрібно поговорити ласкаво, ввічливо, зробити йому якісь компліменти, тим самим його заспокоїти і домогтися як мінімум паузи в його намірах.

Є, безумовна можливість того, що танки підуть на Київ. Що вони будуть робити в військовому плані – або захоплення Маріуполя і узбережжя, або захоплення Херсона та Північно-Кримського каналу, або аншлюс Білорусі – невідомо.

Але я хочу підкреслити, що реакція Заходу буде досить рішуча. Це будуть вже не економічні санкції, а справжня тотальна економічна війна, що включає відключення від SWIFT, нафтове ембарго та арешт всіх активів “верхівки”. Крім того, буде надана будь-яка військова допомога, крім безпосередньої відправки дивізій Сполучених Штатів. Але будуть поставки сучасного озброєння, радники. Цілком можливо, що допомогу надасть ще один союзник по НАТО – Туреччина.

Я до сих пір вважаю, що Путін не хоче нападу на Україну. Він розуміє, що це означає – в Україні, на відміну від 2014 року, існує армія і будуть сотні і тисячі трун в Росію. Він хоче залякати Україну і Захід, мовляв, “я божевільний, тримайте мене семеро!” Але в якийсь момент це різьблення може зірватися, і ми опинимося в стані реальної війни.

Уже зараз військові обговорюють в практичному плані, що може зробити США, що може зробити Туреччина, що може зробити Велика Британія. Уже позначилося вузьке коло країн, який може надавати реальну допомогу Україні. І по закінченні цієї кризи, яким би не був її результат, це вузьке коло учасників і стане базою нового оборонного союзу. Тому що НАТО в ході “української” кризи дійсно показало свою неадекватність загрозам сьогоднішнього дня.

Новий союз формується в практичних діях сьогодні. І найголовнішим, історичним, кроком його формування були звернення американських керівників до українських колег в кінці березня і початку квітня цього року.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.