Туреччина розкритикувала доповідь Європейського парламенту, який наполягає на співпраці Анкари з ЄС у запровадженні санкцій проти Росії.
Про це йдеться в заяві МЗС Туреччини.
Зокрема, зовнішньополітичне відомство заявило, що доповідь Європарламенту є збіркою повністю необґрунтованих звинувачень і упереджень. Вона також демонструє, що його члени не в змозі виробити правильний стратегічний підхід до ЄС, а також до регіону, де розташована Туреччина.
«Ця доповідь, на жаль, свідчить про те, що члени Європарламенту перебувають у полоні популістської повсякденної політики», – йдеться в заяві.
На Анкару чиниться все більший тиск з боку ЄС та США, щоб вона приєдналася до санкцій проти РФ за її вторгнення в Україну. Туреччина відмовляється приєднуватися до будь-яких інших санкційних зусиль, крім тих, що вводить ООН, мотивуючи це тим, що це може ускладнити її спроби посередництва між Києвом і Москвою.
«У такий критичний період, коли на карту поставлено стабільність і безпеку нашого континенту та відкрито вікно можливостей для пожвавлення відносин між Туреччиною та ЄС, ми вважаємо нераціональним, що ЄП виносить на форуми інші цілі, паралельні переговорам про вступ, які є основою відносин між Туреччиною та ЄС», – зазначає МЗС Туреччини.
Зазначимо, що канцлер Австрії Карл Негаммер зробив заяву на рахунок того, що не може уявити Туреччину членом Євросоюзу, та закликав остаточно припинити заморожені переговори про вступ.
Про це він заявив в інтерв’ю WELT.
Крім того, коментарі Негаммера в інтерв’ю стосувалися нещодавнього заклику глави МЗС Туреччини активізувати процес вступу Туреччини до ЄС і його заяви, що ЄС «не може бути справді глобальним гравцем без Туреччини».
«Ми виступаємо за подальше зближення між Анкарою і Брюсселем, але повноправне членство Туреччини у ЄС неможливо уявити. Важливо бути чесними у відносинах одне з одним. І це включає у тому числі офіційне припинення перемовин про членство, що заморожені вже багато років, і розробку нової концепції співпраці», – резюмував канцлер.
Негаммер також підкреслив той факт, що Туреччина є важливим партнером для ЄС, і новий формат партнерства має ґрунтуватися на взаємній довірі і співпраці в економічних та політичних питаннях.
Канцлер проінформував, що у найближчому майбутньому має зустрітися з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
Глава МЗС Туреччини Хакан Фідан, під час пресконференції за участю єврокомісара з питань сусідства та розширення Олівера Варгеї, вкотре закликав 27 членів ЄС зробити сміливі кроки для просування її заявки на членство.
«Життєво важливо, щоб шлях до членства Туреччини в ЄС був розчищений і перспектива членства була відновлена», – зазначив Хакан Фідан.
Глава МЗС заявив, що Туреччина та ЄС розпочнуть переговори про можливе оновлення митного союзу між Анкараю та Брюсселем, який набув чинності в 1995 році.
«Ми очікуємо, що вони продемонструють рішучість, необхідну для розвитку наших відносин, і що вони зможуть діяти більш сміливо», – наголосив дипломат.
Сторони також погодилися з необхідністю розпочати переговори про пом’якшення візових обмежень для турецьких бізнесменів і студентів, які подорожують до країн ЄС.
Раніше повідомлялося, що Варгеї підтримав запропонований президентом Євроради Шарлем Мішелем графік прийому країн-кандидатів до ЄС до 2030 року, а не офіційну позицію своєї керівниці Урсули фон дер Ляєн.
Втім, під час свого візиту до Анкари Варгеї розвіяв будь-які надії на те, що Туреччина, чия заявка на вступ до ЄС застрягла на десятиліття, може вступити до Євросоюзу в найближчому майбутньому.
«Переговори про вступ зараз зайшли в глухий кут, і для того, щоб їх відновити, існують дуже чіткі критерії, встановлені також Європейською Радою, які необхідно виконати, і ці критерії пов’язані з демократією і верховенством права», – сказав Варгеї.