Через введення міжнародних санкцій РФ позбулась можливості постачання великої номенклатури товарів військового, подвійного та цивільного призначення. Щоб обійти санкції російські агенти налагоджують канали контрабанди, які проходять, зокрема, територією Грузії. При цьому, представники грузинських спецслужб отримали вказівку від політичного керівництва не перешкоджати діяльності контрабандистів.

На сьогодні відомо про ще один канал постачання до РФ товарів військового призначення – Східною Азією. Через нього до країни-окупанта поставляються запчастини для техніки, електроніка та оптичні прилади. Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України.

Також розглядається можливість відновлення авіасполучення між Грузією та РФ.

Однак міністерство фінансів Грузії назвало таке звинувачення абсурдним і безпідставним.

“З перших днів введення міжнародним співтовариством санкцій щодо Російської Федерації Грузія здійснює суворий контроль на всіх митно-пропускних пунктах в країні і здійснює моніторинг ввезених і вивезених вантажів з країни. Міністерство фінансів Грузії з усією відповідальністю заявляє, що будь-які види товарів, як військового, так і подвійного призначення, а також всі товари, які включені до списку санкцій, підлягають суворому митному контролю з боку влади Грузії”, – заявили у грузинському Мінфіні.

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі назвав заяви української розвідки брехнею.

“Простіше кажучи, це брехня! Така дезінформація з боку країни-партнера, особливо в цих умовах, абсолютно неприйнятна”, — заявив Папуашвілі.

У Мінфіні Грузії обіцяють і надалі контролювати ввезення і вивезення з країни товарів і обмінюватися відповідною інформацією з країнами партнерами, – повідомляє Грузия Online.

Зауважимо, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну влада Грузії заявила, що не має наміру вводити санкції проти країни-агресора.

“Сьогодні в Європі йде велика війна, у найбільшій державі Європи, столицю України бомблять, і зупинити це сьогодні, як ми бачимо, нікому, і скажемо прямо, що санкції – це неефективний засіб”, – сказав прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі.

За його словами, санкції проти РФ негативно діятимуть щодо громадян Грузії.

“Коли йдеться про введення санкцій… Про що вони просять мене? Щоб я встановив санкції своєму народу? І хто втратить від цього? Наше населення, наша економіка, понад мільйон наших співвітчизників, які не зможуть здійснювати фінансові операції тощо”, – додав грузинський глава уряду.

Напередодні грузинський прем’єр підкреслив, що критика на адресу уряду, яка звучить через небажання приєднуватися до антиросійських санкцій, не змінить цієї позиції.

Грузія категорична у своєму рішенні не приєднуватися до економічних санкцій проти Росії, заявив глава грузинського уряду Іраклій Гарібашвілі.

“Це рішення ніхто не змусить мене змінити. Те, що прийнятно для національних інтересів нашої країни та інтересів народу, тільки таку політику проводитиму… З боку Грузії економічних санкцій не буде”, – сказав Гарібашвілі журналістам у неділю.

Він запевнив, що подібна позиція продиктована бажанням “діяти відповідно до інтересів нашої країни, нашого народу”. За його словами, Грузія на політичному рівні, у всіх форматах підтримує Україну та спрямовує в Україну гуманітарну допомогу.

Як і раніше, у своїх коментарях він уникнув засудження агресії РФ проти України.

“Ми хочемо миру, стабільності та розвитку. Це потрібно сьогодні нашій країні. Війна нікому не потрібна. І для запобігання війні будь-який лідер країни – патріот повинен робити все можливе”, – розмито пояснив Гарібашвілі.

Він також не схвалює участь добровольців у бойових діях в Україні і закликає громадян висловлювати солідарність з українським народом у будь-якій іншій формі, включно з наданням гуманітарної допомоги.

Гарібашвілі повідомив, що Грузія вже відправила в Україну до 400 тонн гумдопомоги.