Росія готує новий масований обстріл: куди планує вдарити – прогноз Арестовича

Росіяни реалізують стратегію Путіна не планово, залишаючи Україні час на ремонт і поставки запчастин.

Стратегія Путіна зі знищення української енергосистеми виявилася завідомо провальною. Разом з тим ще слід чекати нових ударів до 14-15 листопада – в районі атомних об’єктів.

На сьогодні у Росії всього 13% “Іскандерів”, близько 45% запасу авіаційних ракет типу Х-101, Х-55 і 35% “Калібрів”, зазначив радник ОП Олексій Арестович в ефірі Юлії Латиніної: “У них (росіян – УНІАН) на 10 залпів таких ракет залишилося, а далі вже все. Так, можна запустити ці десять залпів, українці позбивають від 60 до 90% в кожному залпі”.

Покласти енергетику не вдасться, підкреслив Арестович. За його словами, навіть війська НАТО в 1999 році з явною перевагою в озброєнні не змогли обрушити промисловість Югославії, де взагалі не було ППО.

Арестович спрогнозував, куди Росія спробує вдарити наступного разу.

“Зауважте, ось вони били по ТЕЦ – не поклали, другий раз – по каскадам ГЕС – не поклали. Наступний удар – кудись по району об’єктів атомної промисловості, найімовірніше по підстанціях, зрозуміло що по АЕС вони бити не будуть”, – зазначив радник ОП.

Росіяни реалізують стратегію Путіна не планово, залишаючи Україні час на ремонт і поставки запчастин.

Арестович вважає, що масовані удари по критичній інфраструктурі Росія буде здійснювати до початку саміту “Великої двадцятки”.

“Тобто, вони поєднали планову мету з просідання нашої енергетики з медійним приводом “необхідністю відповісти” за Севастополь. Ви відчуваєте, наскільки це слабка стратегія? Вони навіть планово не можуть реалізувати обвалення нашої енергосистеми. У них настільки обмаль ресурсів, що вони змушені поєднувати це ще з медійними приводами. Це дорога в нікуди і триватиме, за моїми відчуттями, до початку саміту “двадцятки” 15-16 листопада. Їм потрібно надути по-максимуму щоки”, – пояснив Арестович.

Жодна військова операція не може реалізуватися з успіхом, коли у тебе в середньому 70% засобів ураження збивається під час кожного залпа, підкреслив Арестович.

“Ти випускаєш на 300 мільйонів ракет, з них на 270 мільйонів збивають. Результати нікчемні. Так, вони вражають енергосистему. Так, ми сидимо без світла 6 годин. Ще зроблять таких 7-10 залпів – ми будемо сидіти без світла 8 годин, але зовсім без світла не залишимося, будемо ще злішими”, – сказав він.

Нагадаємо, в Укренерго заявили, що через обстріли Росією енергетичної інфраструктури 31 Жовтня віялові відключення електроенергії чекають на всю Україну. Удари окупантів призвели до пошкодження обладнання мережі української енергосистеми в ряді регіонів.

За даними компанії, в результаті обстрілу окупантів було пошкоджено обладнання магістральної мережі енергосистеми України в декількох регіонах.

“Для усунення наслідків о 17:00 диспетчерський центр НЕК “Укренерго” надав операторам розподільних мереж (обленерго) обсяги застосування графіків аварійного відключення електропостачання для промислових і побутових споживачів у всіх регіонах України”, – сказано в повідомленні “Укренерго”.

Обмеження застосують для того, щоб зменшити навантаження на мережі та уникнути повторних аварій після того, як росіяни пошкодили інфраструктуру.

“Такі заходи дозволяють енергетикам швидше відновити пошкоджені об’єкти і тримати систему збалансованою”, – пояснюють в компанії.