За інформацією народних депутатів, після звільнення керівника Митної служби України В’ячеслава Демченка його посаду обійме заступник нинішнього голови Сергій Звягінцев. При цьому увесь керівний склад Державної митної служби України буде звільнено сьогодні, 1 лютого. 

 
Про це зокрема заявив керівник фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“Звільнення всього керівного складу Митниці”, — написав нардеп у своєму Telegram, перечисляючи анонсовані зміни серед правлячих верхівок. 

Також про плани звільнення керівництва митниці повідомили ще два депутати українського парламенту — Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк. 

Водночас Железняк 31 січня написав, що на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради п’ять годин обговорювали питання так званого “чорного зерна”. 

“Приблизно 7 годин безперервно проводили засідання ТСК. 5 із них — щодо “чорного зерна”, як Митниця допомагає його вивезенню. Коротко — все зрозуміло й усе погано”, — написав нардеп. 

Пізніше з’явилося повідомлення, що виконувачем обов’язків керівника митниці поки що буде Сергій Звягінцев, який обіймає посаду заступника голови Державної митної служби України. 
 
Такі зміни серед керівництва української митниці не випадкові. Адже у 2022 році Державне бюро розслідувань викрило на митниці злочини, що завдали державі збитків на майже 400 млн грн. 

Загалом у 2022 році працівники ДБР розслідували 576 кримінальних проваджень щодо злочинів у митній сфері, за результатами чого було повідомлено про підозру 156 особам, а щодо 119 осіб до суду було направлено 110 обвинувальних актів, повідомляється на сайті ДБР. 

“У закінчених кримінальних провадженнях ДБР встановило суму збитків державі, що перевищує 372 млн гривень. В результаті активної роботи наприкінці року вдалося збільшити на 1 млрд грн надходження митних платежів до Державного бюджету України”, – заявили у ДБР.