Вже після того, як наші воїни звільнять Херсон – Україні потрібно буде створити три нові потужні оперативні угруповання у Запоріжжі, Сумській області та на Волині.

Про це розповів перший заступник голови комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки, генерал-лейтенант Михайло Забродський у своїй статті “Вітчизняна війна. Сухопутні військові перспективи”.

“Необхідне створення двох оперативних об’єднань, у складі 4-5 загальновійськових, 2-3 танкових та 1-2 артилерійських бригад кожне. Загалом – до 600 танків, до 1100 БТР/БМП та до 500 гармат та РСЗВ”, – зазначив Забродський.

До того ж, генерал-лейтенант розповів про те, яку тактику може застосувати російська армія найближчим часом. За його словами, Росія може створити два потужні ударні угруповання: на запорізькому та сумському напрямах. Таким чином РФ хоче “розрізати” Україну на дві частини зустрічними концентрованими ударами.

“Північне угруповання, імовірно, може діяти за напрямком Суми – Полтава – Дніпро, південне – Запоріжжя – Дніпро. Завданням військ на наявній на сході лінії зіткнення в цьому випадку буде лише сковування угруповання ЗС України і унеможливлення використання військових частин і з’єднань на інших загрозливих напрямках. Кінцевою ж військовою метою операції може бути омріяне стратегічне оточення угруповання ЗС України на лівому березі річки Дніпро”, – каже Забродський.

Втім, український генерал заспокоїв, що цей задум РФ не є для України новим чи несподіваним. За його словами, такий план, імовірно, розглядався командуванням армії РФ як варіант розвитку ситуації ще навесні цього року, а його окремі елементи противник вже намагався реалізувати. Однак наявність додаткових щойностворених угруповань та поточна конфігурація лінії зіткнення, за умови її незмінності, надає цьому замислу “друге життя”.