Контрнаступ Сил оборони України на Луганщині дещо сповільнився через дощі, але воїни просуваються вперед. Незабаром будуть гарні новини від Генерального штабу. Про це заявив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Нам заважає трохи погода, бо зараз дощі, якраз на кордоні Донецької та Луганської області, і це сповільнює наступ, тому що техніка в’язне, але все одно, я сподіваюся, що найближчим часом від Генерального штабу ми отримаємо хороші новини з Луганської області”, – сказав Гайдай.

Крім того, очільник ОВА розповів, що окупанти будують оборонні споруди в Бєлгородській області РФ. Очевидно, вони готуються до залишення захоплених територій і так званого “перегрупування”.

“Ми чітко розуміємо, що плани, які вони (окупанти) собі ставили, повністю провалено”, – сказав Гайдай.

Він наголосив, що проти ЗСУ “стоїть величезна кількість” зброї, техніки та особового складу. Росіяни безкінечно б’ють по позиціях ЗСУ, але в українських воїнів є найкраща мотивація у світі. 

“Нам головне – зберегти життя наших солдатів, тому нехай вони рухаються і працюють так, як це потрібно, щоб звільняти наші території, але не за рахунок просто маси загиблих бійців”, – резюмував він.

Гайдай неодноразово зазначав, що просування Збройних сил України на Луганщині буде продовжуватися, але не буде таким стрімким, як на Харківщині, через те, що російські війська встигли підготуватися.

“В будь-якому випадку ЗСУ будуть просуватися, але не це не буде так стрімко, як у Харківській області, тому що ефекту несподіванки нема. Плюс ті, хто повтікали з Лиману і Харківської області, до нас на Луганщину і втекли. Плюс в них все-таки був час, щоб ретельно замінувати всі підходи”, – сказав він

За його словами, щоб не ризикувати життям українських бійців, доводиться витрачати час на розмінування, але це не допомагає російсько-окупаційним військам – ЗСУ все одно звільняють населені пункти один за одним. У свою чергу, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак розповів, що наші війська намагаються знайти тонкіші місця в обороні росіяни, судячи з тієї тактики, яка вже виправдала себе. Не йти “стінка на стінку”, бо це велика дурниця, а накопичують сили, щоб пробивати слабкі місця. Десь відвертають увагу росіян, десь вимотують, розраховують, що вони знімуть сили з одних напрямків, перекинуть на інші.

“Як це було на Харківському напрямку, коли росіяни зняли велике число своїх військових, затягнули їх у Херсон, а наші тим часом прорвались у Харківській області. Це був дійсно класний трюк, – зазначив колишній співробітник СБУ.

Експерт продовжив, що на Луганщині росіяни копають рівчаки механічним способом. Вони не дуже схожі на окопи, оскільки прямі, а не зигзагом, як у наших військових. Наші окопи такої форми захищають від того, якщо туди влучить снаряд, він уразить значно менше людей. Крім того, росіяни активно розставляють залізобетонні блоки.

“Як картинка, це виглядає круто. Для росіян, для глубинного народу це “вау оборона”. Однак по факту ці укріплення робляться військовими ПВК “Вагнера”. Ми ж знаємо, що з тих 8 тисяч людей, переважна кількість це ув’язнені. Тобто руками ув’язнених росіяни роблять усі ці споруди. Утім ці споруди не є великою перепоною для наших військових”, – зауважив він.