Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний запевнив голову Об’єднаного комітету начальників штабів Сполучених Штатів Америки генерала Марка Мілі, що російські звинувачення про “плани” України застосувати “брудну бомбу” є дезінформацією.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Поспілкувався з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Запевнив, що російські звинувачення про “плани” України застосувати “брудну бомбу” є дезінформацією, а Збройні сили України не мають жодного виду зброї масового ураження”, – зазначив Залужний.

Він додав, що єдина зброя “масового ураження”, яка є у України, – “це наша гордість, сміливість і жага перемогти ворога”.

“Підкреслив, що ми змушені захищати своїх дітей, батьків, домівки від неспровокованої агресії росіян. Мені байдуже, які історії вигадує Росія для того, щоб вбивати українців. Я все одно буду захищати свій народ і свою країну”, – наголосив Залужний.

Головнокомандувач повідомив, що під час інформування Міллі про оперативну ситуацію він зауважив, що ЗСУ проводять активну оборону та наступальні дії на головних напрямках з метою звільнення населених пунктів, вирівнювання лінії фронту, зайняття панівних висот і вигідних рубежів.

“Ситуація на фронті напружена, але повністю контрольована”, – зауважує Залужний.

Він підкреслив, що росіяни проводять сплановані інформаційні операції для введення в оману щодо своїх реальних намірів, “однак ці спроби зазнають невдачі – ми бачимо реальний стан справ і належним чином реагуємо”.
“У відповідь на запитання свого американського колеги про способи і засоби протидії масованим атакам БПЛА типу “Shahed-136″ я поділився нашим досвідом, який, сподіваюся, стане корисним країнам-партнерам”, – повідомив Залужний.

Головнокомандувач також зауважив, що довіра і взаємна підтримка є основою партнерських взаємин і запорукою прийдешньої перемоги.