Російські війська, які відходили з Херсона, наразі перекинули на Луганщину. Через те, що окупанти бігли неорганізовано, з пригніченим моральним духом, йти в атаку та наступати вони не готові.

Про це військовий експерт Defense Express Іван Киричевський розповів в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“На Луганщині у росіян немає ким дірки закривати. Туди й перекидають військових РФ з Херсонщини. Росіяни відходили з Херсона неорганізовано, поспішаючи, з пригніченим моральним духом, – сказав Киричевський.

За його словами, йти в атаку та наступати деморалізовані росіяни не здатні, а їх саме для цього командування країни-терористки й перекидає на Луганщину.

Іван Киричевський зазначив, що за таких умов великої результативності від російських окупантів біля Сватового не варто очікувати. Але ця жива маса російських військових може затримати просування ЗСУ.

За словами військового експерта, на окупованій території Запорізької області ЗСУ можуть повторити такий самий успіх, як у Херсоні.

“ЗСУ можуть спочатку провести довготривалу кампанію, мінімізуючи втрати українських захисників. Паралізувати логістику ворога та, просуваючись вперед, звільнити Мелітополь й перерізати коридор з Донбасу на Крим”, – зазначив Киричевський.

Також російські загарбники перекидають до Луганської області десантників із Херсонського напрямку.

Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Залишки “найкращих” солдатів. До Луганської області рашисти перекидають десантників з Херсонського напрямку. Вплинути на ситуацію вони вже не зможуть, пригальмувати наш наступ на деякий час – так, контратакувати – ні”, – наголосив він.

Варто зазначити, що наразі російські окупанти потерпають більше від погодних умов, ніж українські військові. Тому кількість атак на наші позиції, зокрема на Донецькому напрямку, скорочується.

Водночас посилюються артилерійські обстріли, але фізично ворог не готовий до збройної боротьби у зимових умовах. Про це в ефірі телемарафону повідомив військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що на інших напрямках російські військові намагаються окопатися, тому втрати серед загарбників будуть менші. Однак це не означає, що ЗСУ припиняють наступальні дії.

Зокрема, за словами експерта, українські військові продовжують активно тиснути на ворога на Сватівському напрямку і заважають окупантам на Херсонському та Запорізькому напрямках.

«Росія до такої війни взимку не готувалася. Тому запасів, які могли б забезпечити стійкість оборони або проведення наступальних операцій, у росіян просто немає. Саме через це вони фізично не можуть забезпечити виконання завдань, які ставить Кремль», – пояснив експерт.

Водночас Сергій Грабський наголосив, що українська армія воює вже майже дев’ять років, зокрема і взимку. Тому ЗСУ більш підготовлені, мобільні і маневрені.

Це вказує на те, що інтенсивність бойових дій залишатиметься на такому ж високому рівні. Однак це залежить від того, які завдання ставить наше командування і чого хоче керівництво РФ від своєї армії.

Сергій Грабський не виключає, що частину російських сил, які були відведені з Херсонського напрямку, РФ перекине на Донбас, щоб посилити атаки на українські укріплені позиції.

Однак експерт наголосив, що на фронті, протяжністю майже 2 тис. км, переміщення до 10-15 тис. особового складу не сильно вплине на перебіг бойових дій.

Також Сергій Грабський прокоментував ймовірну загрозу повторного наступу з боку Білорусі. Він не виключає, що з білоруського напрямку можуть бути провокації, певні демонстраційні дії чи спроба прориву.