Володимир Путін хоче відновити Радянський Союз.

На думку держсекретаря США Ентоні Блінкена, це одна із цілей президента Росії.

“Я думаю, що це так, це одна з цілей президента Путіна. І це означає відновлення сфери впливу над країнами, які раніше були частиною Радянського Союзу”, – сказав він у інтерв’ю CNN. І наголосив, що для США це неприйнятно.

Також Блінкен вважає, що не слід очікувати прориву від переговорів із Росією, які відбудуться наступного тижня.

“Ми зможемо поставити речі на стіл. Росіяни зроблять те ж саме… Ми подивимося, чи є підстави рухатися вперед”, – сказав він.

Політик сподівається знайти спільну мову з Москвою на тлі кризи в Україні, а також відвернути перспективи військового вторгнення РФ. Втім, наголошує Блінкен, будь-який прогрес залежатиме від дій обох сторін у переговорах, адже “будь-який рух для вирішення проблем має відбуватися на взаємній основі”.

“Щоб досягти реального прогресу, дуже важко побачити, що це станеться, коли триває ескалація, коли Росія приставила зброю до голови України зі 100 тис. військовослужбовців поблизу її кордонів”, – сказав Ентоні Блінкен.

“Зараз перед нами постає можливість шляхом діалогу та дипломатії побачити, чи вдасться нам дозволити легітимні занепокоєння Росії (по НАТО), а також численні занепокоєння інших країн щодо поведінки Росії в Європі”, – сказав Блінкен в інтерв’ю телеканалу CNN.

При цьому він підкреслив, що США вважають шлях дипломатії і діалогу найкращим щодо Росії, проте готові задіяти “рішучі заходи у разі, якщо та піде шляхом конфронтації”.

А ось заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков із нахабною впевненістю заявив, що Москва на майбутніх консультаціях не піддасться на тиск США. За його словами, будь-які поступки також “повністю виключені”.

Рябков із переляком припустив, що є висока ймовірність того, що у Женеві США та НАТО не захочуть реально сприйняти позицію Москви.

“Російська сторона прибула на зустріч із США не з протягнутою рукою, а з чітким завданням, яке потрібно вирішувати на умовах, які озвучила Москва”, – пригрозив він.

Російський чиновник укотре висловив позицію, що підходи США і НАТО не можуть бути підставою для дискусії з гарантій безпеки. Він знову натякнув, що в такому випадку подальший діалог втратить сенс.

Водночас, у Європі не поспішають схвалювати пропозиції Росії. Як заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, діалог Ради Росія – НАТО не передбачає схвалення пропозицій Росії.

За його словами, будь-яке обговорення України в рамках переговорів з Росією щодо “гарантій безпеки” потребує присутності української делегації за столом переговорів.