ЗСУ встановили рекорд ефективності використання Javelin

Українська армія встановила рекорд ефективності використання протитанкових комплексів Javelin. Про це інформує американське військове відомство.

«На 112 пострілів – 100 точних влучень у ціль», – йдеться у повідомленні Пентагону.

Розпочалася двадцять третя доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Стан, положення та характер дій сил оборони суттєвих змін протягом останньої доби не зазнали. Збройні Сили України продовжували завдати нищівних ударів по угрупованнях військ ворога, що намагаються закріпитися та утримувати захоплені оборонні рубежі.

Ворог продовжує нести втрати. Має проблеми із забезпеченням підрозділів. Низький морально-психологічний стан особового складу призводить до збільшення кількості випадків дезертирства та відмов військовослужбовців збройних сил російської федерації і найманців брати участь у війні проти України.

Нагадаємо, Байден заявив: Ми дамо зброю Україні і чекаємо біженців з відкритими обіймами.

Окрім цього, в Україні від початку нападу Росії загинуло понад 7 тис. російських військовослужбовців, повідомила 16 березня газета The New York Times, посилаючись на “найконсервативнішу оцінку” американської розвідки.

Видання зазначило, що це більше, ніж втрати США в Іраку та Афганістані за 20 років.

Кількість поранених оцінюють у 14–21 тис. Загалом до війни в Україні залучено приблизно 150 тис. російських військовослужбовців.

У Пентагоні пояснили, що окремий військовий підрозділ втрачає свою боєздатність, коли рівень втрат у ньому сягає 10% (ідеться про поранених та вбитих). У відомстві вважають, що втрати російської армії в Україні вже близькі до цього рівня.

Офіційні особи у США пояснили, що це приблизні підрахунки, які ґрунтуються на аналізі матеріалів у ЗМІ, українських та російських даних, супутникових знімках та “уважному вивченні відеозображень російських танків і солдатів, які потрапили під обстріл”.

Джерела видання в Пентагоні припускають, що кількість втрат російської армії, яка зростає, може зламати її бойовий дух, і вказують, що вже зараз із цим у росіян є проблеми. Американській розвідці відомі випадки, коли російські солдати просто залишали техніку та йшли в ліс.

Американські аналітики вважають, що втрати, а також низький бойовий дух частково пояснюють, чому російські війська, як і раніше, не досягли відчутного прогресу на більшій частині території України, хоча мають суттєву перевагу в кількості особового складу та техніки.

Колишня помічниця заступника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Евелін Фаркас припускає, що російські сухопутні війська просто не розуміють, за що вони воюють. Щоб компенсувати їхній провал, Росія почала дедалі частіше залучати авіацію, продовжила вона.

Водночас видання зазначає, що, на думку деяких військових експертів та законодавців у США, високі втрати навряд чи змінять стратегію президента РФ Володимира Путіна. Конгресмен-демократ Джейсон Кроу вважає, що “Путін не бажає програвати, він загнаний у кут і продовжить кидати війська”.

Величезні втрати країни-агресора після вторгнення в Україну зможуть зламати плани Кремля щодо продовження бойових дій.

Оцінки американської розвідки повідомляють про 7 тис. загиблих російських солдатів на війні, ще від 14 тис. до 21 тис. поранених. У Пентагоні наголошують, що це більше, ніж загальна кількість американських солдатів, убитих за 20 років під час воєн в Іраку та Афганістані. При цьому їхні дані щодо загиблих можуть бути неточними. Загалом, за інформацією видання, з боку рф у війні беруть участь понад 150 тис. військовослужбовців. Про це повідомляє видання The New York Times.

В американському оборонному відомстві зазначили, що велика кількість загиблих на війні, що зростає, може зруйнувати бажання до продовження бойових дій. Про небажання росіян воювати свідчить і нещодавній звіт розвідки про низький моральний дух серед російських військовослужбовців.

У Пентагоні також зазначають, що оскільки російські сухопутні війська безладні, то путін все частіше атакує українські міста, житлові будинки, лікарні та школи.