Україна вступає в новий політичний сезон. Менше ніж через 100 днів президент Володимир Зеленський відзначить середину свого терміну на посаді очільника держави.

Журналіст, депутат Верховної Ради VIII скликання Сергій Лещенко впевнений, що Зеленський балотуватиметься на другий термін. Але це рішення і подальша перемога на виборах залежатиме від того, як президент впорається з поточними викликами зараз. Головним із яких є боротьба з олігархами. 

Далі пряма мова експерта.

Хоча Зеленський не оголошував про своє переобрання, я впевнений, що він спробує балотуватися на другий термін. Про це свідчить не тільки настрій в Офісі президента, але й останнє опитування, опубліковане соціологічною групою “Рейтинг”. Цифри є розрадою для Зеленського: він повертається до позитивного балансу між суспільною довірою і недовірою.

Останнє опитування показує майже ту ж картину, що і в перший рік правління Зеленського, коли він насолоджувався медовим місяцем із українським суспільством.

Зараз ситуація не така райдужна, але Зеленський як і раніше очолює рейтинг — його підтримують 50% респондентів, а 48% не підтримують. Згідно з опитуванням, не менше ніж 31% переобрали б його в першому турі — це майже той самий результат, який він отримав у першому турі виборів 2019 року.

Для Зеленського підтримка населення залишається найважливішим фактором у його рішеннях. І якщо рейтинги залишаться високими в другій половині його президентства, його плани на 2024 рік легко передбачити.