Україна 11 серпня розпочала двосторонні консультації щодо “гарантій безпеки” з Великою Британією.

Про це повідомили в Офісі президента України в рамках телемарафону.

Представник ОП зазначив, що до декларації “Великої сімки” про “гарантії безпеки” для України приєдналися вже 13 країн. При цьому, як він нагадав, Україна вже розпочала двосторонні консультації щодо гарантій зі США.

“Дійсно, після наших американських колег ми розпочали (консультації. – Ред.) з нашими друзями, партнерами з Великої Британії. Це країна, яка за ключовою допомогою є одним із наших головних і стратегічних партнерів”, – сказав він.

“Сьогодні, дійсно, відбулася дуже важлива розмова. Ми вже можемо сказати про те, що з Великою Британією такі консультації розпочато”, – додав керівник ОП.

Він зауважив, що нині мета – до кінця року мати перші двосторонні угоди з країнами, які нададуть безпекові гарантії Україні. 

 

Як відомо, країни “Групи семи” на саміті НАТО у Вільнюсі погодили рамковий документ щодо “гарантій безпеки” для України. Лідери узгодили не конкретні параметри “гарантій безпеки”, а їхню рамку, а конкретні двосторонні договори будуть підписані пізніше. 

 

А напередодні Україна вже розпочала переговори зі Сполученими Штатами Америки щодо двосторонньої угоди про надання “гарантій безпеки” у межах Спільної декларації про підтримку нашої держави. Ці “гарантії безпеки” посилять прогрес України на шляху до майбутнього членства в євроатлантичній спільноті, включно з ЄС і НАТО, що є кінцевою метою та найнадійнішою гарантією безпеки.