Політолог та публіцист Андрій Піонтковський заявив, що Великобританія, Польща та Балтійські країни готові серйозно обговорювати участь у війні на боці України.

«Вже близько місяця Джонсон наполягає на ідеї, і я знаю, що вона за сценою просувається про новий військовий союз, і він перераховує ці країни — Британія, Україна, Польща та держави Балтії. Здавалося б, навіщо якийсь новий союз, якщо всі ці країни в НАТО, а Україна, фактично, одна-єдина бореться за НАТО? Тому що, крім цих країн, у НАТО є ті самі Німеччина, Франція, Італія — з певних причин не налаштовані на перемогу України. Ще й Угорщина, не надвечір вона буде згадана зі своїм шахраєм Орбаном», – розповів Піонтковський.

Він зазначив, що через те, що Північноатлантичний альянс діє за принципом консенсусу «якоюсь мірою, як інституція НАТО паралізована».

«А навіщо Джонсон пропонує новий військовий союз? Військовий союз – це означає воювати. І такі голоси чуються не лише в Англії. Поляки дуже серйозно обговорюють питання протиповітряної та протиракетної оборони над західною Україною принаймні. Джонсон у момент чергового путінського ядерного шантажу говорив, що Британія готова практично ядерну парасольку над Україною встановити. У разі застосування Путіним ядерної зброї в Україні Джонсон погрожував йому ударом у відповідь. Англія, Польща та Балтійські країни готові серйозно обговорювати реальну участь у війні на боці України», – розповів політолог.

Додамо, що США готові підтримати можливе створення союзу України, Великої Британії, Польщі та країн Балтії.

Про це повідомила постійна представниця США при НАТО Джуліан Сміт під час брифінгу.

«Очевидно, що ми підтримуємо ініціативи, які допомагають нарощувати потенціал. І такою мірою, якою члени НАТО об’єднуються в партнерства або в якісь групи, щоб допомогти зміцнити потенціал та колективно зміцнити Альянс», — пояснила вона.

За її словами, протягом багатьох останніх років з’являлися ініціативи щодо створення подібних «мініформатів».

Сміт також наголосила, що НАТО зацікавлене у зміцненні свого східного флангу.

Наприкінці травня видання Corriere Della Sera з посиланням на джерела повідомило, що глава британського уряду Борис Джонсон запропонував президентові України Володимиру Зеленському створити новий європейський альянс, який має стати альтернативою ЄС.

До нього, за словами прем’єра, можуть увійти також Польща, Естонія, Латвія, Литва, а згодом, можливо, і Туреччина.

Членів альянсу об’єднає повагу до суверенітету одне одного, ліберальні моделі економік, а також бажання більш ефективно протистояти російській загрозі та невдоволення недостатніми кроками країн Євросоюзу у цьому напрямі.

Нагадаємо, що Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон запропонував президенту України Володимиру Зеленському створити новий міжнародний альянс, який протистоятиме Росії та стане альтернативою ЄС.

Про це повідомило італійське видання Corriere Della Sera з посиланням на джерела, інформує “Європейська правда”.

“Лондонський прем’єр пропонує нову систему політичних, економічних та військових альянсу – альтернативу Європейському Союзу – яка збере країни, об’єднані недовірою до Брюсселя, а також до відповіді Німеччини на військову агресію Росії”, – йдеться у публікації видання.

За словами джерел, які були присутні у ці дні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Борис Джонсон працює над ініціативою вже понад місяць.

Свою ідею прем’єр Британії уперше представив Володимиру Зеленському, коли президент України зустрічав його у Києві 9 квітня.

Модель Європейської співдружності, яку прагне створити Борис Джонсон, визначала б Велику Британію як лідера, і включала, окрім України, Польщу, Естонію, Латвію та Литву, а також, можливо, Туреччину на пізнішому етапі.

Давно хотіли познайомитись зі світом криптовалют, але не знаєте з чого почати?

Корупція.Інфо створює власний крипто канал Крипто.Інфо

Та проводить розіграш 1000 гривень серед нових підписників. ПІДПИСУЙСЯ!